Užimtumo retrospektyva – Latvijos tarptautinėje konferencijoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2018 m. birželio 7 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

Latvijos 100-mečiui skirtoje tarptautinėje konferencijoje „Užimtumas Latvijoje vakar, šiandien ir rytoj", vykusioje gegužės 24 d. Rygoje, Latvijos ir užsienio ekspertai diskutavo aktualiais darbo rinkos klausimais, kurie ilgalaikėje perspektyvoje turi įtakos darbo rinkos plėtrai Latvijoje ir Baltijos šalyse. Apžvelgtos darbo rinkos tendencijos, istorinė patirtis ir ateities prognozės, globalizacijos, demografijos ir skaitmeninių technologijų poveikis, Latvijos darbo rinkos vystymasis tarptautiniame kontekste, darbo rinkos svarba pokyčiams, darbo aplinkai ir darbo formoms, žmogiškųjų išteklių plėtra ir verslo skatinimas.

„Didžiausi iššūkiai, kurie laukia ateityje darbo rinkoje yra darbingo amžiaus asmenų mažėjimas, tiesiogiai įtakojantis pensinio amžiaus asmenų vienam dirbančiam augimą, taip pat dirbtinio intelekto, robotizavimo technologijų vis spartesnis taikymas darbo vietose, o tai programuoja kvalifikacijos nereikalaujančių darbų mažėjimą ir kelia iššūkius integruotis į darbą asmenims, kurie yra nekvalifikuoti arba turintiems kvalifikaciją profesijos, kuri lengvai pakeičiama panaudojant minėtas technologijas. Todėl Užimtumo tarnybos didžiausias darbas ateityje, kuriam jau reikia ruoštis yra persitvarkyti į lankstų ir proaktyvų perkvalifikavimo paslaugas teikiantį tinklą“, – konferencijoje akcentavo Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

Konferencijos metu vyko ir panelinės diskusijos „Darbo jėgos rezervas Latvijoje, mobilizacija" ir „Technologinio vystymosi įtaka darbo rinkoms".

 

Konferencijos metu.
Latvija

Konferencijoje dalyvavo Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinis direktorius Baltijos šalių ir Suomijos skyriaus vadovas Muriel Guin, Europos Sąjungos valstybių narių užimtumo tarnybų tinklo PES valdybos pirmininkas Fons Leroy, EBPO Užimtumo, darbo ir socialinių reikalų departamento Užimtumo analizės ir politika skyriaus vadovas Markas Keese ir kt. Su Lietuvos ir Estijos patirtimi darbo rinkoje supažindino Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė ir Estijos darbo rinkos draudimo fondo valdybos pirmininkas Meelis Paavel.

 

 

 

Lietuvos darbo biržos direktorės Ligitos Valalytės pranešimas.

 

 

Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 2360799.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas