Sukurtas Atsargos karių bankas
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2018 m. gegužės 24 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

Daugiau nei dvidešimt verslo, švietimo ir valstybės institucijų atstovų praėjusiais metais pasirašė memorandumą dėl Lietuvos kariuomenės atsargos karių užimtumo didinimo, kuriuo įsipareigojo informuoti atsargos karius apie įsidarbinimo galimybes. Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, sukūrė Atsargos karių banką, kuriame darbo ieškantys atsargos kariai gali pateikti informaciją apie save ir greičiau susirasti tinkamą darbą, o darbdaviai – įdarbinti į atsargą išleistus karius.

 

Tapti Atsargos karių banko dalyviais gali į atsargą išleidžiami ir išleisti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos tikrosios karo tarnybos kariai. Atsargos karių banko dalyvis turi būti atsargos karys pagal įstatymą, t. y. karo prievolininkas, atlikęs tikrąją karo tarnybą ir teisės aktų nustatyta tvarka išleistas į atsargą, ir besiruošiantis išeiti į atsargą karys. Šiuo metu profesinėje karo tarnyboje tarnauja per 9 tūkst. karių.

„Kasmet į atsargą išleidžiama apie 430 profesinės karo tarnybos karių. Šių karių vidutinis amžius yra apie 33 metus, todėl, būdami darbingo amžiaus, į atsargą išleisti kariai siekia tęsti darbinę veiklą, daryti karjerą kitose veiklos srityse – įsidarbinti samdomais darbuotojais ar kurti savo verslą ir naujas darbo vietas. Be to, atkūrus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kasmet pašaukiama ir tarnybą atlieka virš 3 tūkst. šauktinių, kuriems baigus tarnybą darbo paieška taip pat tampa aktuali“, – dalijasi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos Personalo departamento direktorius Žilvinas Tomkus.

Jau dabar darbo birža taiko vis daugiau ir įvairesnių paslaugų į atsargą išleidžiamiems kariams. Kariai gali atlikti profesinių interesų anketą, padedančią nustatyti asmens interesus atitinkančią veiklos sritį ir įvertinti profesinį kryptingumą, taip pat prioriteto tvarka šiai tikslinei grupei yra finansuojamas profesinis mokymas siekiant perkvalifikuoti ar suteikti naujų kompetencijų, rengiami informaciniai, konsultaciniai bei motyvaciniai seminarai.

„Į atsargą išleistiems kariams reikalingas didesnis dėmesys – dėl ilgametės tarnybos vienoje ypatingoje srityje į atsargą išleisti kariai, pavyzdžiui, artileristai, išminuotojai ar koviniai narai, susiduria su didesnėmis įsidarbinimo civilinėje srityje problemomis, nei kiti darbo rinkoje konkuruojantys asmenys. Jų karybos metu išugdytų savybių ir kompetencijų, tokių kaip atsakomybė, disciplina, lyderystė, komandinio darbo įgūdžiai, lojalumas organizacijai, potencialūs darbdaviai dažnai nepastebi ar nesupranta. Tad tokio atskiro banko sukūrimas kariams sudarys galimybę padaryti juos labiau matomus ir palengvins jų integraciją į darbo rinką“, – teigia Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

Šiuo metu Darbo biržoje yra užsiregistravę daugiau nei 100 besiruošiančių išeiti ar į atsargą išleistų karių. Visoje šalyje su šia tiksline grupe dirba 52 įdarbinimo specialistai. Numatoma, kad ateityje didės kariams individualias konsultacijas teikiančių darbo biržos specialistų skaičius – į šiuos procesus bus įtraukti ir 67 su šia tiksline grupe apmokyti dirbti karjeros konsultantai.

Atsargos karys, norėdamas dalyvauti Atsargos karių banke, Lietuvos darbo biržos elektroninių paslaugų portale www.ldb.lt užpildo gyvenimo aprašymą ir patvirtina savo narystę. Anketoje pažymėjusį „Esu atsargos karys“, ras šios grupės atstovų ieškantys darbdaviai. Registruodami darbo vietą ir siekdami įdarbinti atsargos karį, jie taip pat pažymi, jog darbo pasiūlymas skirtas atsargos kariams, o kariai, darbo skelbimų paieškos laukelyje pasirinkę „Atsargos kariams“, mato jiems skirtus skelbimus.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas