Darbo biržos veikloje diegiama jaunimo verslumą skatinanti metodika
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2018 m. balandžio 9 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

Lietuvos darbo biržos darbuotojai apmokyti padėti jauniems žmonėms aktyviai įsitraukti į darbo rinką, savarankiškai dirbti ir pradėti vystyti verslą, pasitelkiant „Job developer“ metodiką. Šios žinios palengvins ir kokybiškai pagerins su jaunimo užimtumu dirbančių specialistų darbo kokybę.

 
Per keletą metų vykusį projektą Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmams pavyko Lietuvos rinkai adaptuoti „Job developer“ metodiką. Projekto metu atlikta analizė parodė, kad dauguma specialistų, užsiimančių jaunų žmonių skatinimu ir mokymu užsiimti verslu, dirba nenaudodami jokios metodikos, remdamiesi vien savo žiniomis. Projekto pilotinių mokymų metu apmokyti Darbo biržos, universitetų karjeros centų atstovai, mokymuose taip pat dalyvavo ir jaunų bedarbių, o adaptuota metodika gali būti naudojama Lietuvos darbo biržos jaunimo darbo centruose, taikoma universitetų karjeros centruose ir kitur.

„Užimtumo tarnybai dalyvavimas šiame projekte, darbuotojų įgytos teorinės ir praktinės žinios bei kompetencijos labai pravers ne tik padedant žmonėms susirasti darbą, bet ir skatinant jaunus žmones pradėti kurti verslą, suteikiant žinių, kaip tai galima  įgyvendinti“, – pažymi Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, akcentuodama užtikrintą šio projekto veiklų tęstinumą ir ilgalaikę jų naudą.

„Job developer“ metodikos kūrėjas – žymus Vokietijos žmogiškųjų išteklių specialistas Peter Harz, sukūręs darbo rinkos reformas, žinomas ne tik Vokietijoje, bet pasauliniu mastu. Harz I-IV reformos yra tapusios bendriniais pavadinimais ir sėkmingu pavyzdžiu su nedarbo iššūkiais susiduriančiai Europai.

„Vykdant šį pilotinį projektą aiškiai pastebėjome, kad glaudus verslo organizacijų ir valstybinių institucijų bendradarbiavimas ne tik padeda mažinti nedarbą, bet ir gali kokybiškai prisidėti prie verslumo skatinimo. Sutelkdami jėgas šiuo projektu ne tik adaptuojame naują metodiką, tačiau siekiame, kad Lietuvoje būtų specialistų, kurie galėtų pažangias verslumo ugdymo metodikas taikyti kasdieniame savo darbe, ir taip būtų užtikrinamas nuoseklus darbas, skatinant jaunus žmones imtis verslo“, – teigia Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Daugiau apie projektą: www.jobdeveloper.eu.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas