„Karjeros avilys 2018” – profesinio orientavimo pamokos Mažeikiuose
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2018 m. kovo 30 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Trečius metus Mažeikių savivaldybės kultūros rūmai tampa mini „Litexpo“, kur vyksta mokymosi, karjeros planavimo ir inovacijų mugė „Karjeros avilys 2018”. Kovo 22 d. vykusią parodą organizavo Telšių teritorinės darbo biržos Jaunimo užimtumo skyrius ir Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo skyrius. Žemaitijos regiono jaunimui – tai puiki galimybė susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų – universitetų, kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis, profesinių mokyklų paklausiomis profesijomis ir amatais, išmokti geriau formuoti tikslus  ir planuoti ateitį.

Šiemet informacine, kūrybiška ir dinamiška aplinka mugė pritraukė daugiau nei 2000 lankytojų, dalyvavo 18 aukštųjų mokyklų, 11 profesinių mokyklų ir darbo rinkos mokymo centrų, 10 inovatyvių Mažeikių įmonių atstovai.

Telšių teritorinės darbo biržos direktorės Dangirutės Jurkuvienės teigimu,  tai didžiausias profesinio orientavimo renginys ne tik Mažeikiuose, bet ir visoje Žemaitijoje, kurio  tikslai labai aktualūs – susipažinti su ateities kompetencijomis,  naujomis verslo platformomis ir pokyčiais darbo rinkoje.

 

 

„Norime stiprinti jaunimo mokymosi motyvaciją, didinti profesinio mokslo Lietuvoje prestižą, pristatyti patrauklias karjeros galimybes ir perspektyvas šalyje ir rajone. Siekiame, kad jaunimas racionaliai rinktųsi profesiją, priimtų savarankiškus sprendimus, nebijotų netradicinių kelių ir semtųsi patirties iš žinomų Mažeikių verslo, Lietuvos kultūros ir mokslo atstovų“, – kalbėjo D. Jurkuvienė.

Paskaitose ir seminaruose jaunimas turėjo galimybę susitikti su įmonių įkūrėjais ir vadovais, aukštųjų mokyklų dėstytojais ir studentais, žiniasklaidos atstovais. Dienraščio „Verslo žinios“ vyr. redaktorius Rolandas Barysas  pristatė temą „Prekės ženklas – Aš“, AB „Orlen Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas gamybinės veiklos valdymui Dainius Čiuta ir personalo direktorė Dalia Vitkuvienė – „Pramonė laukia jaunų žmonių”, didžiausios Lietuvoje pakavimo medžiagų parduotuvės „Supakuota.lt“ įkūrėjas Jonas Jarmolavičius – „Būk toks, koks esi!“ arba „Ką daryti norint tapti verslininku?“, VGTU telekomunikacijos inžinierius, 4 kurso studentas, atlikęs praktiką NASA Amens tyrimų centre, Narūnas Kapočius – „Ar viskas įmanoma?“, LCC lektorius Emilijus Gricius –  „Kas yra „kritinis mąstymas“ – kodėl tai svarbu?“, KVK mokymo ir paslaugų centro pardavimų specialistė  Laura Sėlenienė apie viešąjį kalbėjimą „Kalbėk taip, kad visi išsižiotų“.

 

 

Jaunimas turėjo progą susipažinti  su verslo iššūkiais, apie kuriuos pasakojo UAB „Gudragalvis“ direktorė Jurgita Cholodinskienė „Sukurta Mažeikiuose – pagaminta Kinijoje“, startuolių kūrimo ypatumais (Startup Lithuania projektų vadovas (VšĮ "Versli Lietuva") Antanas Urbonas –  „Startuolių ekosistemos Lietuvoje pristatymas – Kas tas startuolis?"), kaip realizuoti savo idėjas (MITA klasterio plėtros koordinatorius Vidmantas Vaitulevičius –  „Kaip pasiekti inovacijų proveržį: nuo idėjos iki projekto“) ir kt.

„Išmani Lietuva“ Mažeikiuose

„Karjeros avilys 2018”, kviesdamas domėtis inovacijomis, padėjo jaunimui suprasti, iš kur jos atsiranda ir kaip jas galima kurti patiems, supažindino su jau sėkmingais šalyje sukurtais inovacijų pavyzdžiais ir prototipais paskaitose, diskusijose ir robotikos užsiėmimuose.

Parodoje inovacijas pristatė Mažeikiuose veikiančios įmonės, strateginiai darbdaviai – UAB „Unilever ledų gamyba“, UAB „Jubana“. UAB „ABF“, UAB „Topenerga“, UAB „Gudragalvis“, UAB „Medinstrus“,  AB „Orlen LIETUVA“, ir Lietuvos universitetų mokslinių laboratorijos. Šalia interaktyvių ekspozicijų veikė ekspertų zonos, kuriuose verslo įmonių ir mokslo organizacijų atstovai, savo sričių specialistai pasakojo apie aktualių profesijų pasirinkimo svarbą ir ateities kompetencijas.  Infobusas — demonstracinė technologijų paroda – laboratorija supažindino su inžinerinės pramonės kryptimis ir naujausiomis technologijomis bei darbu šioje srityje (Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA).

Renginio metu Telšių teritorinė darbo birža kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ apdovanojo 2017 m.  kūrybiškiausius Mažeikių rajono jaunuolius, kurie padedant Darbo biržai įkūrė sau darbo vietas.

 

Daugiau:

http://www.santarve.lt/aktualijos/svietimas/siemetiniame-karjeros-avilyje-demesys-technologijoms/

https://www.etaplius.lt/mazeikiuose-duzgia-karjeros-avilys-2018

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas