Vykusiame forume išsakyti pagrindiniai darbo rinkos poreikiai ir laukiantys pokyčiai
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2018 m. kovo 23 d.
Kategorija: Kitos naujienos

 

Lietuvos darbo biržos kovo 22 d. surengtame forume „Naujos kompetencijos, užimtumas ir ekonominės perspektyvos“ verslo, politikos sričių ekspertai ieškojo galimybių, kaip sukurti išmanią visuomenę Lietuvoje.

Renginyje dalyvavo Vokietijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos darbo biržų vadovai. Nė vienas jų savo šalies darbo rinkos situacijos nevadino idealia ir įvardijo didžiausius iššūkius, su kuriais susiduria. Lietuviai, kaip pabrėžė šalies Darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, nėra labai lankstūs darbo rinkoje – jie ilgai galvoja apie persikraustymą, o ką jau kalbėti apie profesijos pakeitimą. Pasak jos, mokymosi evoliucija yra labai lėta – nors verslas jau automatizavo dalį procesų, darbo rinka vis dar nepasiūlo reikalingų specialistų. O nekvalifikuotų darbuotojų reikia vis mažiau.

 

 

 

Latvijos užimtumo tarnybos direktorė Evita Simsone teigė, kad nedarbo lygis Latvijos regionuose labai skiriasi, tad svarbu užtikrinti integracinį ekonomikos augimą, aktyviai bendradarbiauti su darbdaviais ir motyvuoti darbuotojus dalyvauti mokymuose, įgyti daugiau papildomų kompetencijų ir įsilieti į darbo rinką.

Visi diskusijoje dalyvavę ekspertai sutiko, kad galimybės mokytis visą gyvenimą tampa vis svarbesnės. Darbo rinkai reikia lanksčių ir mokytis greitai gebančių žmonių.

„Per ateinančius penkerius metus pajusime visus darbo rinkos pokyčius ir poreikius, kurių tikimės per ateinančius 15 metų. Siekdami aktyviai dalyvauti šiuose pokyčiuose, turime orientuotis į mokymąsi visą gyvenimą. Turime pasiruošti šiandien, kad rytoj galėtume mėgautis visais mūsų laukiančiais netikėtumais“, – sakė Estijos užimtumo tarnybos Talino ir Harju regiono departamento direktorius Siim Sarapuu.

Plačiau skaitykite: www.15min.lt.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas