Jaunimo darbo centras parodoje „Studijos 2018“ ragins veikti
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2018 m. vasario 5 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Vilniuje, parodų centre „Litexpo“, vasario 8–10 d. vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“ veiks Jaunimo darbo centro stendas, kuris kvies jaunuolius nebijoti iššūkių, ieškoti savęs ir išnaudoti visas užimtumo galimybes.

Tris dienas jaunimo darbo centrų konsultantai iš įvairių Lietuvos miestų patars ir konsultuos apie įsidarbinimo, profesijos įgijimo, persikvalifikavimo galimybes bet kuriame šalies regione, pristatys įsidarbinimo galimybių barometrą ir paklausių profesijų žemėlapį. Turintys verslo idėjų ir svajojantys dirbti savarankiškai, pradėti savo verslą parodos metu daugiau sužinos apie Lietuvos darbo biržos skiriamą finansinę paramą verslo pradžiai ir jos suteikimo sąlygas, organizuojamus verslumo skatinimo renginius, kurių metu startuoliai gali įgyti reikalingų žinių ir įgūdžių. Siekiantys mokytis ar dirbti Europoje (ES ir EEE valstybėse) galės daugiau išgirsti apie Europos užimtumo tarnybos EURES paslaugas.

 

„Kasmet į 45 šalyje veikiančius jaunimo darbo centrus užsuka vidutiniškai apie 115 tūkst. jaunų žmonių, ieškančių informacijos, norinčių pasitarti ir priimti racionalų sprendimą, kurią profesiją, atsižvelgiant į situaciją darbo rinkoje, darbdavių poreikius bei ateities tendencijas, pasirinkti, kaip baigus studijas įgyti patirties ir darbo įgūdžių, ką žinoti dalyvaujant darbo paieškos konkursuose, kokios yra verslumo galimybės. Valstybė skatina ir finansiškai remia daug skirtingų į jaunimą orientuotų veiklų, tad norime jauniems žmonėms skleisti žinutę – veikite, tobulėkite, nedirbti juk nemadinga“, – sako Ligita Valalytė, Lietuvos darbo biržos direktorė.

Parodos metu jaunuoliai turės galimybę pažinti save ir spręsti profesinių interesų nustatymo, asmenybės polinkių, interesų profilių testus. Bus organizuojamos gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško rengimo dirbtuvės, darbo pokalbių simuliacijos, kurias ves Jaunimo darbo centro konsultantas ir psichologas bei patars, kaip geriau kalbėti ir elgtis, kokius klausimus užduoti būsimam darbdaviui.

Taip pat Jaunimo darbo centro stende vyks partnerių konsultacijos ir užsiėmimai:

  • vasario 8 d. 10–14 val.Kauno technikos profesinio mokymo centras
  • vasario 8 d. 14–16 val. – Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „Linpra“
  • vasario 8 d. 16–17 val. – Jaunimo reikalų departamentas prie SADM
  • vasario 9 d. 10–14 val.Kauno technikos profesinio mokymo centras
  • vasario 9 d. 14–17 val. – asociacija „Infobalt“
  • vasario 10 d. 10–13 val. – asociacija „Infobalt“
  • vasario 10 d. 13–16 val. – Jaunimo reikalų departamentas prie SADM

Kauno technikos profesinio mokymo centras besidomintiems ir karjerą planuojantiems medienos apdirbimo ir statybos, transporto, mechanikos ar smulkiojo verslo organizavimo srityse pristatys šiandien paklausiausias specialybes, praktikos galimybes Lietuvoje ir kitose ES šalyse, apžvelgs ateities perspektyvas.

Šiandien vykstanti sparti technologijų kaita ir skaitmenizacija lemia, kaip mes gyvename, dirbame, bendraujame tarpusavyje. Standartinius rutininius procesus pamažu perima ir už mus atlieka kibernetinės-fizinės sistemos, tad kyla klausimas – kaip galime pasirengti ateičiai, kokie gebėjimai padarys mus konkurencingais ateities darbo rinkoje? Ko turi imtis švietimo įstaigos, norėdamos parengti ateities talentus, o darbdaviai – juos pritraukti ir motyvuoti? Apie jau žinomus ir dar tik nuspėjamus ateities scenarijus inžinerinėje pramonėje papasakos ir ragins diskutuoti „Linpros“ atstovai.

Savanorystė – ne tik visuomeninė veikla, bet ir būdas tobulėti, įgyti naujų žinių, profesinės patirties bei lengviau rasti darbą. Jei šiuo metu ieškote naujų iššūkių, norėtumėte išbandyti save naujoje profesijoje ar patobulinti turimas žinias, daugiau nei 500 organizacijų laukia Jūsų! Parodoje Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai pasidalins savo patirtimi, papasakos apie savanorystės galimybes bei padės atrasti Tau tinkamiausią savanorišką veiklą.

Asociacija „Infobalt“, vienijanti šalies informacinių ir ryšių technologijų įmonių ir mokslo bei studijų institucijas, pristatys atlikto tyrimo apie IT specialistų poreikį darbo rinkoje rezultatus: kokių IT specialistų Lietuvoje labiausiai reikia, kokie įgūdžiai svarbiausi norint tapti profesionalu IT srityje, kokios ateities vizijos? Taip pat bus galima atlikti testus, padėsiančius įvertinti turimus ir tobulintinus IT sričiai reikalingus gebėjimus, konsultuotis ir gauti patarimų, kuriose profesinėse mokyklose, kolegijose ir universitetuose mokytis šios srities dalykų.

Ateikite ir sužinokite daugiau! Jaunimo darbo centro stendą rasite 5 salėje, D sektoriuje.

Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“ šiemet vyks jau 16-ąjį kartą. Daugiau nei 250 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų pasidalins savo įžvalgomis ir ateities prognozėmis.

Daugiau apie parodą: www.litexpo.lt

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas