50+ darbo biržos klientai turės galimybę persikvalifikuoti
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2018 m. vasario 1 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Lietuvos darbo birža kartu su teritorinėmis darbo biržomis pradeda įgyvendinti projektą „Pasinaudok galimybe“ skirtą darbo biržos klientams vyresniems kaip 54 metai.

Planuojama 2018 – 2020 metais sudaryti galimybes visoje Lietuvoje 5880 darbo biržos klientams, vyresniems kaip 54 metai, įgyti kvalifikaciją ir įsidarbinti pagal įgytą profesiją, taip pat bus sudaryta galimybė, jeigu tai yra būtina, darbdaviams, įdarbinantiems darbo biržos klientus, vyresnius kaip 54 metai, pasinaudoti subsidijavimo priemone.

Situacija darbo rinkoje

Kintanti darbo rinka keičia požiūrį į darbuotojus – vyresnio amžiaus asmenų patrauklumas darbo rinkoje didėja. Pramonės, paslaugų ir prekybos sektorių asocijuotų struktūrų darbdaviai pabrėžia, kad vyresnio amžiaus darbuotojus vertina dėl patirties, motyvacijos ir lojalumo. Darbuotojų poreikiui augant, tolerancija didėja ir juos įdarbinant šalies įmonėse. Jiems yra sunkiau konkuruoti naujausių technologijų srityje, nes šio amžiaus gyventojų grupei trūksta skaitmeninių įgūdžių. Ši priežastis dažniausiai trukdo jiems įsitvirtinti darbo rinkoje. Lietuvos darbo birža vyresnio amžiaus asmenims padeda sugrįžti į darbo rinką, pasiūlydama jiems persikvalifikuoti įgyjant paklausią darbo rinkoje profesiją arba įsidarbinant suteikti darbo užmokesčio subsidiją būsimam darbdaviui.

Šių metų sausio 1 d. šalyje buvo registruota 152481 darbo ieškantis žmogus. Beveik kas trečias – per 50+ amžiaus, iš jų didžioji dauguma – 38 140 asmenų buvo vyresni nei 55 metų.

Darbo netekusieji gali dalyvauti biržos profesiniame mokyme. LDB interneto tinklalapyje skelbiama ne viena mokymo programa, kurią galima rinktis, atsižvelgiant į tai, kokią profesiją žmogus nori įgyti.

Ilgai nerandantiems darbo ar netikėtai jo netekus, persikvalifikavimas yra realiausia galimybė vėl sėkmingai įsilieti į darbo rinką. 2017 metais 14278 vyresnio amžiaus darbo biržos klientų dalyvavo aktyvios darbo rinkos priemonėse, iš jų net 6472 persikvalifikavo ir 11355 įsidarbino.

Projekto „Pasinaudok galimybe“  įgyvendinimo laikotarpiu 14000 darbo biržos klientų, vyresnių kaip  54 metai, turės galimybę įgyti paklausią rinkoje profesiją ar darbo įgūdžius konkrečiose darbo vietose.

 

Papildoma informacija

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/60-tukstanciu-vyresnio-amziaus-darbo-ieskanciu-asmenu-didziulis-potencialas-darbo-rinkai-56-899002

https://www.delfi.lt/partnerio-turinys/naujienos/vyresnio-amziaus-asmenu-isidarbinimas-kodel-privalu-nebijoti-keistis-ir-persikvalifikuoti.d?id=76585475

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799. 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas