„Mes rengiame moteris sėkmei“ - pasaulinio judėjimo patirtis įgalinti praradusias darbą Lietuvos moteris
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. gruodžio 15 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

 

 

 

 

Lietuvos darbo birža kartu su tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Dress for Success“ atstovybe Lietuvoje inicijuoja bendrą socialinį projektą „Mes rengiame moteris sėkmei“ – kartu planuojama įgalinti ne mažiau kaip 100 moterų siekti ekonominės nepriklausomybės, padedant pasiruošti darbo rinkai ir taip simboliškai prisidedant prie Lietuvos šimtmečio minėjimo 2018 metais. Bendradarbiavimo sutartyje numatoma didinti galimybes darbo ieškančioms moterims integruotis į darbo rinką, o darbdaviams surasti darbuotojų. Socialinio projekto metu 100 moterų bus suteiktos nemokamos įvaizdžio kūrimo ir ugdomojo vadovavimo (koučingo)  paslaugos, kurios padės pasirengti darbo pokalbiui ir dalyvauti darbo rinkoje.

„Nedarbas ir skurdas dažniausiai paliečia jautriausias asmenų grupes. Moterys yra viena iš jų. Pasaulinis judėjimas „Dress for Success“ turi labai aiškias veiklas ir tikslus, kurias įgyvendinti jungiasi visame pasaulyje veikiančios organizacijos. „Mes rengiame moteris sėkmei“ yra pirmas unikalus pilotinis projektas Lietuvoje, kuris suvienijo bendra idėja. Pagrindinis projekto tikslas yra ne tik paskatinti moteris ir padėti joms greičiau įsidarbinti, bet kartu įgalinti jas siekti socialinių ir ekonominių pokyčių bei rezultato, – akcentavo Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

Anot L. Valalytės, darbo birža yra atvira moderniems, pasaulyje išbandytiems ir pasiteisinusiems sprendimams, kurie paskatintų efektyvesnį darbo neturinčių/ ieškančių klientų įsitraukimą į darbo rinką. „Mums labai svarbus individualus požiūris į kiekvieną potencialų darbuotoją, todėl norime užtikrinti vertės kūrimo grandinę visiems socialinių projektų dalyviams – darbdaviams, darbuotojams, valstybinių ir nevyriausybnių organizacijų atstovams”, – sakė LDB vadovė.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu VšĮ „Dress for Success Vilnius-Lithuania“ įsipareigoja ne mažiau kaip 100-ui moterų, kurias rekomenduos Darbo biržos, suteikti įvairias pasirengimo darbo pokalbiui nemokamas paslaugas, tokias kaip: dalykinė apranga, individuali sesija su įvaizdžio konsultantu, individuali sesija su koučingo specialistu ir kitas paslaugas, kurios gali padėti gauti norimą darbą.

„Visos paslaugos bus teikiamos nemokamai kartu su socialiniais partneriais – verslo atstovais prisidedančiais savo paslaugomis, reikalingomis pasiekti ir įgyvendinti šio projekto tikslus. Drabužiais taip pat labai noriai dalinasi Lietuvos moterys, kurios jau yra save realizavusios profesinėje veikloje, aktyvios visuomenės lyderės, kurių dovanota apranga simbolizuoja sėkmę dar tik pradedančiai savo profesinę karjerą. Moterys aktyviai savanoriauja, dalinasi žiniomis, patirtimi, pozityvia emocija”, – sakė VšĮ „Dress for Success Vilnius-Lithuania” įkūrėja Ingrida Šulcienė. Ji džiaugiasi, kad Lietuvos moterys yra pasirengusios dalintis, o verslas yra socialiai jautrus ir atviras nacionalinio lygmens iniciatyvoms, kurios orientuotos spręsti konkrečias socialines problemas.

Visus 2018 metus Darbo biržos informuos darbo ieškančias moteris apie socialinį projektą „Mes rengiame moteris sėkmei“ ir kiekvieną mėnesį vidutiniškai 10 moterų rekomenduos anksčiau minėtas paslaugas.

Atrankos bus vykdomos kartu su VšĮ „Dress for Success“ Vilnius – Lithuania atstovais, taip pat su socialiniais partneriais – drabužių tinklų atstovais, „Koučingo paslaugų centro“, ODA Klinikos darbuotojais ir kt. atstovais. Projekto iniciatoriai kviečia norinčius ir galinčius jungtis prie projekto „Mes rengiame moteris sėkmei“ ir kreiptis į jo organizatorius.

 


Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

VšĮ „Dress for Success“ Vilnius – Lithuania, mob. 8 618 0469.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas