Pasirašytas Memorandumas „Dėl galimybių žmonėms su negalia konkuruoti darbo rinkoje“
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. gruodžio 13 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

 

Šiandien į diskusiją „Kaip galime užtikrinti žmonių su negalia įdarbinimą?“ Seime sukviesti įvairių ministerijų, verslo, žmonių su negalia organizacijų atstovai aptarė priemones, kuriomis pasitelkiant gerąją socialiai atsakingo verslo patirtį ir itin glaudžiai bendradarbiaujant su žmonių su negalia organizacijomis, bus skatinamas žmonių su negalia aktyvus dalyvavimas atviroje darbo rinkoje. Viena iš jų – trejus metus truksiantis projektas, kurį įgyvendins Lietuvos darbo birža.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Džoja Gunda Barysaitė)

 

Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė akcentavo, jog neįgaliųjų integracija atviroje darbo rinkoje yra taikoma praktika kai kuriose šalyse. Nuo kitų metų pradžios yra planuojama teikti paslaugas neįgaliems klientams atvejo vadybos principu ir taip pat dešimtyje darbo biržų skyrių įdarbinti asmenis turinčius negalią arba išmanančius įvairius negalios pobūdžius.

Renginyje valdžios, verslo ir žmonių su negalia bendruomenės atstovai pasirašė memorandumą „Dėl galimybių žmonėms su negalia konkuruoti darbo rinkoje“.

Memorandume akcentuojama, jog žmonėms su negalia, iš kurių dalis iki šiol laikomi nedarbingais, būtų sudarytos sąlygos dirbti atviroje darbo rinkoje, uždirbti daugiau nei minimalų atlyginimą, kaupti pensiją ir susikurti kuo mažiau nuo valstybės paramos priklausančią finansinę gerovę. Subsidijas žmonių su negalia įdarbinimui pakeistų tikslinės priemonės ir paslaugos, kurios  atsižvelgiant į individualius poreikius, būtų naudojamos sudaryti galimybes negalią turinčiam asmeniui tapti visaverčiu atviros darbo rinkos dalyviu. Lengvatas socialinėms įmonėms pakeistų socialiai atsakingo verslo skatinimas.

Lietuvos darbo birža įsipareigoja taikyti atvejo vadyba pagrįstą ieškančių darbo asmenų aptarnavimą darbo biržoje, pasitelkiant negalią turinčių asmenų situaciją išmanančius specialistus bei įgyvendinti iniciatyvas, paremtas gerosiomis praktikomis, kurios skatintų žmonių su negalia dalyvavimą atviroje darbo rinkoje.

Siekdami paskatinti pozityvius pokyčius, LR Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko Justo Džiugelio iniciatyva prie vieno stalo suburti įvairių ministerijų, verslo bendruomenės, žmonių su negalia organizacijų specialistai kelis mėnesius ieškojo, kokiais būdais geriausia keisti situaciją.

Šiuo metu Lietuvoje atviroje darbo rinkoje dirba apie 40 000 žmonių su negalia, dar 7 000 – socialinėse įmonėse. Tuo tarpu net 120 000 darbingo amžiaus žmonių su negalia šiuo metu nedirba, nors galėtų dalyvauti darbo rinkoje?

Šie dešimtys tūkstančių žmonių yra ne tik puikus resursas darbuotojų vis sunkiau randančioms įmonėms. Jie ir mūsų šalies lygiateisiai piliečiai, kurie nori jaustis oriai, dirbti ir uždirbti daugiau nei minimalų atlyginimą, kaupti pensiją ir susikurti kuo mažiau nuo valstybės paramos priklausančią finansinę gerovę.

Plačiau: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=119&p_k=1&p_t=253792

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas