Azerbaidžano delegacija: pirmosios patirties pamokos Lietuvoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. spalio 23 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

 

Šiandien Lietuvos darbo biržoje pagal ES ,,Dvynių“ projektą lankosi Azerbaidžano darbo rinkos specialistų delegacija, vadovaujama Darbo ir gyventojų socialinės apsaugos viceministro  Matin Karimly. Pirmasis vizitas Lietuvoje skirtas susipažinti su mūsų šalies darbo rinka, Darbo biržos veikla ir teikiamomis paslaugomis bei iššūkiais, susitikti su mokymo įstaigų,  Alytaus regiono savivaldos atstovais ir darbdaviais.

Lietuvos darbo biržos Finansų, teisės ir pirkimų departamento direktorius Arūnas Marma, sveikindamas svečius, akcentavo, jog šis susitikimas – „tai kartu ir dalykinių ryšių, ir tarpusavio supratimo bei draugystės įsipareigojimas“.

 

 

„Manau, esame atviri ir pasiruošę pokyčiams – tiek Jūs, norėdami tobulinti savo užimtumo srities valdymo sistemą ir priartinti ją prie ES standartų, tiek mes, turintys didelę ir Europos Komisijos puikiai įvertintą darbo biržos valdymo patirtį Lietuvoje. Užimtumo tarnybos reformos įgyvendinimo patirties perdavimas padės mūsų Azerbaidžano kolegoms ugdyti administracinius ir institucinius gebėjimus. Tam subūrėme savo darbą puikiai išmanančių ekspertų komandą“, – kalbėjo LDB departamento direktorius.

 

 

Spalio pradžioje startavęs naujasis „Dvynių“ (Twinnigs) projektas yra skirtas paremti Azerbaidžaną modernizuojant šios šalies darbo biržas ir jų teikiamas paslaugas. Dvejus metus Lietuvos, Švedijos ir Austrijos ekspertai analizuos ir siūlys efektyviausius būdus didinti Azerbaidžano užimtumo tarnybos veiksmingumą, taikant šiuolaikiškas ir skaidrias darbo rinkos priemones, skirtas darbdaviams ir darbo ieškantiems žmonėms. 

Šiandien Azerbaidžano darbo rinkos specialistams buvo pristatyti vykstantys pokyčiai Darbo biržoje, situacija darbo rinkoje, darbo su klientais ypatumai ir ypač jiems aktualūs informacinių technologijų klausimai– informacinės sistemos funkcijos ir galimybės tiek darbdaviams, tiek darbo ieškantiems gyventojams. Šias temas apžvelgė LDB Darbo rinkos ir užimtumo politikos įgyvendinimo departamento direktorė Inga Liubertė, Kokybės vadybos ir kontrolės skyriaus vedėjas Gytis Darulis, Metodologijos ir stebėsenos skyriaus vedėja Daiva Liugienė, IT plėtros skyriaus vyr. specialistas Julius Pileckas ir IT priežiūros skyriaus vedėja Rita Taluntienė.

Susitikime taip pat dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorius Kęstutis Zaura, Darbo rinkos skyriaus vedėja Kristina Ščerbickaitė ir vyr. specialistė Laura Audinytė.

Savaitę Lietuvoje viešinti delegacija lankysis Vilniaus ir Alytaus teritorinėse darbo biržose bei Druskininkų skyriuje. Svečiai taip pat susipažins su neįgaliųjų socialinės įmonės „Liregus“ veikla, susitiks su Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanu Tomu Davuliu ir studentais, suaugusiųjų mokymo įstaigų, Alytaus ir Druskininkų savivaldos atstovais bei darbdaviais. Paskutinę vizito dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje su viceministre Egle Radišauskiene ir kanclere Danguolė Juozapavičiene aptars dominančius darbo rinkos politikos ir teisėkūros klausimus.

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas