Lietuvos ekspertai pradeda Azerbaidžano darbo biržų pertvarką
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. spalio 9 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

 

Šiandien startuoja naujasis „Dvynių“ (Twinnigs) projektas, skirtas paremti Azerbaidžaną modernizuojant šios šalies darbo biržas ir jų teikiamas paslaugas. Pagrindinis tikslas – didinti valstybinių užimtumo tarnybų efektyvumą ir veiksmingumą, teikiant geresnes paslaugas. Iškilmingame atidarymo renginyje dalyvauja Azerbaidžano darbo ir gyventojų socialinės apsaugos viceministras Metinas Kerimly, net trijų šalių ambasadoriai – Austrijos ambasadorius Aleksas Wechas, ES atstovybės ambasadorius Kęstutis Jankauskas ir Lietuvos ambasadorius Azerbaidžane Valdas Lastauskas.

 

„Turėdami didelę ir Europos Komisijos puikiai įvertintą darbo biržos valdymo patirtį Lietuvoje, esame tikri, kad projekto paskirtis – stiprinti Valstybinės užimtumo tarnybos institucijos gebėjimus, valdymą ir funkcionavimą, atnaujinti ir plėsti viešąsias užimtumo paslaugas, padedančias geriau tenkinti darbo ieškančių asmenų ir darbdavių poreikius – pavyks ir suteiks didelės pridėtinės vertės“, - šiandien sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė. Ji yra ir pertvarkos projekto vadovė. Konsultacijas šiomis dienomis Baku teikia ir Lietuvos darbo biržos vadovė Ligita Valalytė.

Lietuvos, Švedijos ir Austrijos ekspertai dvejus metus analizuos ir pasiūlys efektyviausius būdus didinti Azerbaidžano užimtumo tarnybos veiksmingumą, taikant moderniausias, efektyviausias ir skaidriausias darbo rinkos priemones, skirtas darbdaviams ir darbo ieškantiems žmonėms. 

 

 

   

 

Ypač daug dėmesio bus skiriama pagalbai Azerbaidžano vyriausybei planuojant ir inicijuojant išsamią ir nuodugnią užimtumo tarnybų reformą bei teisės aktų pakeitimams.

 „Naujoji Azerbaidžano ambicija – tai dešimt ekonomikos vystymo krypčių, kurios praplėstų vien puikiai išvystytos naftos gavybos tradicijas ir daug daugiau dėmesio skirtų inovacijų, žemės ūkio, IT, turizmo sritims. Užtat mūsų projekte ir pageidaujama, kad tai būtų priemonės, orientuotos būtent vienam iš tokių segmentų – žemės ūkui – ir taip būtų stiprinama niša savarankiškam užimtumui“, – darbus pristato „Dvynių“ projekto nuolatinė patarėja Azerbaidžane Audra Mikalauskaitė.

 

   

 

Azerbaidžane užimtumo lygis yra pakankamai aukštas ir tarp vyrų siekia 68,3 proc., o tarp moterų – 63,9 proc. Vis dėlto palyginti su vyrais, moterys rečiau prisideda prie šeimos išlaikymo (2016 m. – 33 proc.) ir rečiau dirba savarankiškai (2012 m. – 30 proc.). Be to, šį rodiklį yra sunku palyginti su kitomis šalimis, nes pagal šalies įstatymus žemės savininkai laikomi dirbančiais asmenimis, o užimtumo lygis skaičiuojamas imant gyventojus iki 75 metų amžiaus (tarptautiniuose dokumentuose skaičiuojami gyventojai iki 65 metų amžiaus). 2016 m. bendras nedarbo lygis buvo 5 proc., tarp moterų jis sudarė 5,9 proc. ir viršijo vyrų nedarbo lygį (4,1 proc.). Jaunimo nedarbas (15-29 metų amžiaus grupėje) sudarė 9,4 proc. ir taip pat buvo didesnis tarp moterų (15,9 proc.) nei tarp vyrų (11,5 proc.).

Užimtumo politikos sritis glaudžiai susijusi su kitomis valdymo politikos sritimis ir sektoriais. Užimtumo politikos sprendimams priimti reikalingas socialinių partnerių organizacijų (darbdavių organizacijų ir profesinių sąjungų) dalyvavimas.


 

 SADM Ryšių su visuomene skyrius, tel.: (8 5) 266 8191, 266 8122, 266 4258.

 

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas