ES užimtumo tarnybų tinklo (PES Network) išorės ekspertai: turite, kuo didžiuotis
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. spalio 6 d.
Kategorija: ES naujienos
 

Spalio 2 – 4 d. Lietuvos darbo biržoje ir Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų bei Kauno teritorinės darbo biržos Kaišiadorių skyriuose lankėsi ES užimtumo tarnybų tinklo (PES Network) išorės ekspertai, kurie įvertino  veiklą. Jų nuomone, Lietuvos darbo birža sparčiai ir kryptingai įgyvendina pokyčius ir gali pagrįstai tuo didžiuotis.

Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė ekspertų grupei pristatė naują Lietuvos darbo biržos viziją ir vertybes, ypač akcentuodama organizacijos siekį tapti atvira tiek klientams, tiek visuomenei, tiek partneriams. Ji pristatė tris struktūrinių pokyčių etapus ir svarbiausią jų tikslą – darbuotojų orientavimą aktyviai dirbti su klientais subalansuojant jų darbo krūvius.

 

 

„Mūsų užimtumo tarnybos siekis yra tapti darbo ieškančių asmenų ir darbdavių pripažinta darbo rinkos paslaugas teikiančia organizacija. Darbo biržoje taip pat diegiame ir kokybės vadybos sistemą bei nuo kitų metų planuojame startuoti ir su LEAN rodiklių sistema, kuri leis orientuotis į kokybišką darbą,“ – sakė darbo biržos vadovė. Kaip vieną iš svarbiausių tolesnių planų L. Valalytė įvardijo darbo biržos siekį aktyviai įgyvendinti nedarbo prevencijos funkciją organizuojant perkvalifikavimą dirbantiems žmonėms.

Dr. Michaelis Fertig iš Vokietijos Icon instituto sakė, kad Lietuvos darbo birža per metus pasiekė išties daug: užbaigė dviejų etapų struktūrinius pokyčius, pasirengė procesiniam veiklos valdymui, dalis darbuotojų buvo nukreipti tiesioginiam darbui su klientais. Šiuo metu panašiu pokyčių keliu eina Belgijos valstybinės užimtumo tarnybos kolegos Volonijos regione – tai labai daug vidinės mobilizacijos reikalaujantis procesas.

Renata Haublein iš Europos Komisijos atkreipė dėmesį, kad Lietuvos darbo birža permainas vykdo kryptingai – taip, kaip jie buvo numatyti pernai metais Europos Komisijai pateiktoje pokyčių darbotvarkėje. Ji taip pat pastebėjo didelę darbuotojų motyvaciją ir norą keistis. Tai buvo akivaizdu pokalbių su įvairių grandžių darbuotojais – tiek vadovais, tiek specialistais – metu centrinėje darbo biržoje ir teritoriniuose skyriuose. Ekspertė minėjo, kad darbo biržos entuziastų komanda, kai darbuotojai bendradarbiauja ir padeda vieni kitiems horizantaliame lygmenyje, yra gera idėja pokyčiams įgyvendinti.

Austrijos valstybinės užimtumo tarnybos ekspertas Gerhardas Poeschl, kurio specializacija – veiklos ir procesų valdymas, palankiai vertino darbo biržos diegiamą kokybės vadybos sistemą ir patarė kurti integruotą valdymo sistemą, kokybės valdymą siejant su rizikos ir pokyčių valdymu bei pasiūlė savo pagalbą šioje srityje.

Ekspertų grupė kartu su Lietuvos darbo biržos darbuotojais nuodugniai aptarė veiklą pagal šešias kokybinės veiklos sritis: strateginį veiklos valdymą, veiklos procesų kūrimą, tvarų aktyvinimą ir pereinamųjų procesų valdymą, santykius su darbdaviais, įrodymais pagrįstą paslaugų kūrimą ir įgyvendinimą, partnerysčių valdymą ir išteklių paskirstymą. Teritorinėse darbo biržose vyko diskusijos apie naują klientų aptarnavimo modelį, kuris ekspertų pripažintas efektyviu.

Ekspertai rekomendavo didinti darbuotojų įsitraukimą į pokyčių valdymą, stiprinti lyderystę ir gerinti konsultavimo įgūdžius, o patirties semtis iš Austrijos, Belgijos, Estijos, Slovėnijos, Švedijos ir Vokietijos valstybinių užimtumo tarnybų – jų sukurti modeliai labiausiai atitinka Lietuvos darbo biržos pasirinktą pokyčių kryptį.

Europos Sąjungos valstybinių užimtumo tarnybų tinklas nuo 2014 m. antrojo pusmečio įgyvendina vieną iš prioritetinių veiklos sričių – lyginamąjį mokymąsi. Pagrindinis tikslas – ES valstybinėse užimtumo tarnybose pradėti diegti nuolatinę, integracinę, įrodymais pagrįstą ir veiklos rezultatus matuojančią sistemą, sudarančią galimybę lygintis su kitomis ES valstybinėmis užimtumo tarnybomis, mokytis ir perimti gerąją patirtį. Taip siekiama paskatinti užimtumo tarnybas pagerinti veiklos rezultatus atliekant struktūrišką ir sistemingą veiklos valdymo ir rezultatų refleksiją. Lyginamosios analizės modelio ištakos yra Bendrasis vertinimo modelis, t.y. visuotinės kokybės vadybos įrankis viešajam sektoriui.

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas