Kokybiška partnerystė arba kaip rasti mėgstamą darbą? (Interviu)
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. gegužės 3 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

„Mes, „Vilnius Coding School“, tikime, kad Lietuvoje yra daug potencialių talentingų programuotojų, kurie gali tapti Lietuvos ir pasaulio IT lyderiais“, – taip prisistato IT mokykla, veikianti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jaunatviški, veržlūs ir profesionalūs mokytojai pasiryžę kiekvienam mokiniui padėti suvokti ir išmokyti taikyti praktiškai pagrindinius programavimo principus, o baigusių mokymus čia niekas „nepameta“ – suteikia galimybę įsidarbinti pradedančiuoju programuotoju. Lietuvos darbo birža džiaugiasi ne tik tuo, kad tokių įmonių Lietuvoje atsiranda vis daugiau, bet ir tuo, kad sėkmingai bendradarbiauja su „Vilnius Coding School“.

Apie įstaigos vertybes, absolventų sėkmę, galimybes ir bendradarbiavimą kalbamės su „Vilnius Coding School“ rinkodaros specialiste Dovile Palavinskaite.

- Kokios jūsų vadovaujamos įmonės vertybės ir tikslas? – paklausėme Dovilės.

- Mūsų tikslas – padėti žmogui pakeisti karjerą, jeigu jis tvirtai apsisprendė eiti programavimo keliu arba padėti apsispręsti, ar tikrai programavimas skirtas jam. Mes ne tik suteikiame programavimo mokymus, bet ir mentoriaujame tolesniame kelyje – padedame rasti praktikos vietą po mokymų, konsultuojame karjeros klausimais, organizuojame nemokamus informacinius renginius bei susitikimus su IT atstovais, padedame pasirašyti gyvenimo aprašymą. Projekto, kurį vykdome su Darbo birža, dalyviams, praėjusiems atranką, padedame rasti darbo vietą. Žinoma, ne visi ateina mokytis norėdami kardinaliai pakeisti savo gyvenimą – kai kuriems mokymų reikia darbui, kiti svajoja apie programuotojo darbą, bet nežino, ar tai jo kelias. 

 

- Kaip vertinate bendradarbiavimą su Lietuvos darbo birža?

- Tikrai teigiamai. Manome, kad tai naudinga žmonėms, kurie šiuo metu neturi reikiamų kompetencijų tam, kad galėtų pradėti karjerą jiems įdomioje srityje. Kartu su Darbo birža įgyvendindami projektus suteikiame galimybę žmonėms išmokti programuoti nemokamai ir pradėti savo karjerą šioje srityje. Džiaugiamės, kad šis bendradarbiavimas padeda pritraukti daugiau mokinių, kurie yra motyvuoti mokytis, dirbti ir ieškoti savęs.

 

- Ar rekomenduotumėte Darbo biržos paslaugas kitoms įmonėms?

- Taip, ypač toms įmonėms, kurios ieško specialistų, motyvuotų žmonių, norinčių keisti savo karjerą, mokytis naujų dalykų bei siekti profesijos aukštumų. Kompanijoms, kurios ieško programuotojų, siūlome atkreipti dėmesį į „Vilnius Coding School” projektą, kurį vykdome kartu su Darbo birža. Dažnai įmonės ieško programuotojų, tačiau tikrai motyvuotų ir darbščių žmonių neranda. Šis projektas naudingas būtent ieškantiems motyvuotų programuotojų ir tiems, kurie nori pradėti programuoti ir siekti karjeros šioje srityje.

 

- Ar po mokymų studentai lengvai randa darbą?

- Didžioji dalis mūsų studentų po Darbo biržos finansuotų mokymų iš karto pradeda dirbti programuotojais. Galėtume suskaičiuoti mažiausiai 10 įmonių, kuriose dirba „Vilnius Coding School“ studentai, kitiems padedame susirasti praktikos vietą.

 

- Tikriausiai turite nemažai sėkmės pavyzdžių?

- Pirmoji Darbo biržos grupė Vilniuje mokymus baigė sausį, antroji – kovo pabaigoje. Per kelis mėnesius padėjome įdarbinti 10 žmonių. Apie antrosios laidos sėkmės istorijas dar kiek ankstoka kalbėti, tačiau iš pirmosios galėtume išskirti absolventą Giedrių, kuriam padėjome įsidarbinti įmonėje „Visual and Softworks“. Tiek studentas, tiek įmonės atstovai labai patenkinti projektu.

 

- Kaip Giedrius pateko pas jus?

- Nuo mažens kompiuteriais domėjęsis vaikinas pasakojo, kad rinkdamasis specialybę pasuko kitu keliu, informatika liko tik hobis. Tačiau dirbant nekilnojamojo turto srityje vis tiek iškilo programavimo poreikis, kol galiausiai jis nusprendė prisiminti pagrindus ir pasimokyti papildomai. Giedrius pasakojo labai apsidžiaugęs, kai pamatė, kad „Vilnius Coding School“ siūlomus tinklapių kūrimo mokymus 100 proc. finansuoja Lietuvos darbo birža. Sėkmingai praėjęs atranką, vaikinas pradėjo savarankiškai mokytis ir laukė kursų pradžios.

 

- Kaip studentui sekėsi darbo paieškos?

- Žinau, kad Giedrius nerimavo dėl darbo, nes po šio projekto IT srityje būtina išdirbti bent pusę metų. Nesulaukus atsakymų iš įmonių, į kurias kreipėsi pats, Giedriui padėjo kolega Jevgenij Abdulajev, kuris pats bendravo su įmonėmis, pristatė projektą, jo sąlygas bei galimybes darbdaviui. Pasikalbėjęs su įmonės „Visual & Softworks“ vadove, Giedrius įsitikino, jog čia galės kurti pridėtinę vertę ir sėkmingai tobulėti, todėl gavęs darbą visa galva pasinėrė į mokymus.

- Gal žinote, kaip Giedriui sekasi šiandien?

- Žinau, kad reklamos agentūroje „Visual & Softworks“ Giedrius sėkmingai dirba iki šiol. Įmonės atstovė Dalia sakė, jog Giedrius dar atrankose pasirodė puikiai, todėl dėl jo likimo įmonėje nekilo jokių klausimų.

 

- Papasakokite apie savo kolektyvą. Gal turite tradicijų, vienijančių visą komandą?

- Mūsų kolektyvą visuose 3 miestuose (Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje) sudaro 9 nuolat dirbantys žmonės (vadovai, projektų vadovai, mokymų koordinatoriai) bei 23 lektoriai. Nors pagrindinis mūsų kriterijus – kokybiškų mokymų užtikrinimas, stengiamės lektoriams sudaryti geras sąlygas reikštis profesinėje ir kūrybinėje srityje. Įtraukiame juos į kūrybinį procesą, konsultuojamės strateginiais klausimais. Kartu švenčiame Kalėdas, planuojame vasaros laisvalaikį.

 

Dėkojame Dovilei už pokalbį ir bendradarbiavimą! Daugiau apie mūsų draugystę ir mokymus „Vilnius Coding School“ rasite čia.

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas