Su savivaldos atstovais tariamasi, kaip efektyviau skatinti užimtumą regionuose
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. balandžio 5 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

Šiandien ir rytoj Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje savivaldybių ir teritorinių darbo biržų atstovams pristatomas užimtumo didinimo programų rengimo ir finansavimo tvarkos projektas ir tariamasi, kaip ją galima būtų tobulinti, siekiant, kad ji būtų maksimaliai efektyvi, tačiau ir patogi savivaldai

 

Stiprinti regionus padedant jos žmonėms įsilieti į darbo rinką skatino SAD viceministrė E. Radišauskienė.

Viceministrė

„Siekiame stiprinti regionus, todėl savivaldybėms suteikiame galimybę pačioms spręsti, kokios priemonės, kokie darbai geriausiai padėtų jos teritorijos žmonėms įsilieti į darbo rinką“, - susitikime sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Pasak viceministrės, užimtumo programų tikslas – ne trumpalaikiai darbai, pavyzdžiui, aplinkos tvarkymas kelis mėnesius, kuriems pasibaigus žmogus vėl tampa bedarbiu, tačiau žmonių įsitvirtinimas darbo rinkoje. Todėl kvietė savivaldybių atstovus ieškoti naujų būdų skatinti žmonių užimtumą.

 

 

 

 

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliosiančiame Užimtumo įstatyme numatoma galimybė savivaldybių institucijoms rengti užimtumo didinimo programas, konsultuojantis su socialiniais partneriais, organizacijų ir vietos bendruomenių atstovais, atstovaujančiais darbo ieškančių asmenų grupių interesams.

Savivaldybių ir teritorinių darbo biržų atstovai pritarė nuomonei, kad užimtumo didinimo programos turėtų būti ir rengiamos, ir įgyvendinamos glaudžiai bendradarbiaujant. Užimtumo didinimo tikslų galima pasiekti, jeigu juos įgyvendinant aktyviai dalyvaus visi regioninio ir vietinio lygmens veikėjai.

 

Susitikimo metu.

SADM susitikimas

Darbo biržų atstovai akcentavo, kad susiduria su darbo ieškančių žmonių socialinių įgūdžių trūkumu, jie dėl socialinių problemų yra iš dalies ar visiškai praradę gebėjimus savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu. Todėl, rengiant užimtumo didinimo programas, siūloma numatyti ir socialines paslaugas.

Kaip pabrėžė projektą pristačiusi Darbo rinkos skyriaus patarėja Milda Kojelienė, užimtumo didinimo programose, siekiant didinti vietos gyventojų užimtumą, gali būti numatomos ne tik galimybės įsidarbinti ir užsidirbti pragyvenimui būtinų lėšų (laikinųjų darbų organizavimas), bet ir įvairios paslaugos bei priemonės, skirtos skatinti darbinę motyvaciją, socialinius ir darbo įgūdžius prisidedančius prie jų užimtumo didinimo.

 

 

 

SADM Ryšių su visuomene skyrius, tel.: 266 8191, 266 8122.

 

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas