Diena su Jaunimo garantijomis – kiekviename šalies mieste ir miestelyje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2017 m. kovo 14 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

54 renginiai ir beveik tiek pat aplankytų Lietuvos miestų ir miestelių per pusmetį – taip galima pradėti pasakojimą apie Jaunimo garantijų viešinimui skirtus renginius „Sužinok, kad gali!“, kuriuose jau dalyvavo beveik 1,5 tūkst. jaunuolių. Dauguma jų sakė nesitikintys nieko ypatingo, tačiau dažnas po renginio pripažino, kad laikas nenuėjo veltui.

Į renginį susirinkusius jaunuolius  pirmiausia pasitinka lektorius Mindaugas Vidugiris, kviečiantis juos išsakyti savo lūkesčius. Pasitaikius nedrąsiems pašnekovams, lektorius pralaužia ledus ir savo lūkesčiais dalinasi pats. Per dvi valandas, jaunuoliai ne tik papasakoja savo istorijas, bet ir sudalyvauja interaktyviose veiklose, geriau susipažįsta vienas su kitu.

„Nors apie lektorių Mindaugą Vidugirį nebuvau nieko girdėjusi, labai patiko jo kalbėjimas ir laisvumas.  Labiausiai patiko užduotis pasikalbėti su 5 žmonėmis. Tie pokalbiai  davė naudos man ir galbūt galėjau padėti kitiems dalyviams. Labiau pažinau kitus, gavau sau svarbius atsakymus, netgi suradau reikalingų kontaktų!“ – įspūdžiais dalinosi klaipėdietė Ana. Jai pritarė ir renginyje dalyvavusi Erika: „Renginys patiko, lektorius labai įdomus kaip žmogus, buvo naudinga išgirsti jo mintis ir patarimus. Tikrai nesigailiu dalyvavusi!“

Renginio „Sužinok, kad gali!“ dalyviai Renginio „Sužinok, kad gali!“ dalyviai

Antroji susitikimų dalis taip pat neleidžia nuobodžiauti – geriau susipažinę jaunuoliai susiburia į komandas ir dalyvauja protų mūšyje „Ar esi interneto guru?“. Klausimai, susiję su informacinėmis technologijomis, jaunuolius skatina diskutuoti, suteikia naujų žinių ir praplečia akiratį. Dalį proto mūšių vedusi Telšių Jaunimo darbo centro vedėja Inga Motuzaitė sakė, kad į renginius susirenka labai skirtingi jaunuoliai – vienur labai aktyvūs, kitur gerokai ramesni.

„Gerai, kad jaunimas per vieną dieną turi daug skirtingų veiklų, daug pamato ir patiria. Vieniems gal vienas labiau patinka, kitiems –  kas kita. Vizituose pas darbdavius iš pradžių jaunuoliai nesijaučia drąsiai, bet kai įsidrąsina, patys užduoda klausimus, domisi darbo sąlygomis,“ – pasakojo I. Motuzaitė. „Pamenu, Akmenėje buvo vienas dalyvis – iniciatyvus, imlus, muzikuojantis. Kai organizavome protų mūšį, pats ėmėsi burti komandą. Net pavadinimą prisimenu – „Klaudijus ir jo magiškieji draugai“. Tikrai turintis lyderio talentą. Smagu, kai jaunuoliai nebijo kalbėti, reikšti savo mintis, idėjas – juk šie renginiai tam ir skirti, kad jie išlaisvėtų ir žinotų, kokias galimybes turi.“

Renginio „Sužinok, kad gali!“ dalyviai vykdo užduotį Renginio „Sužinok, kad gali!“ dalyviai vykdo užduotį

Trečioji dienos veikla – vizitas į rajone veikiančią įmonę, dalyviams leidžia pamatyti realią darbo aplinką, suteikia progą išgirsti darbdavių patarimus. Apie šių vizitų naudą byloja ir netikėta, bet labai smagi vieno dalyvio sėkmės istorija: susitikimo metu drąsus ir savimi pasitikintis jaunuolis, pasidomėjęs lankomos įmonės veikla, iškart gavo darbo pasiūlymą.  

Iš numatytų 60 renginių jau įvyko 54 – kovo mėnesį renginiai vyks Vilniuje, Kuršėnuose, Panevėžyje, Rokiškyje, Ignalinoje ir Kupiškyje. Renginiuose nemokamai gali dalyvauti nedirbantys ir niekur nesimokantys jaunuoliai iki 29 metų, kurie neprivalo būti registruoti darbo biržoje. Artimiausių renginių grafikas:

Data

Renginio vieta

Tel. Registruotis

Kovo 16 d. 10 val.

Vilnius: Jaunimo darbo centras, Aguonų g. 4

(8 5) 233 3834

Kovo 20 d. 10 val.

Kuršėnai: Darbo biržos Kuršėnų poskyris, Vydūno g. 7A

(8 41) 58 07 64

Kovo 21 d. 10 val.

Panevėžys: Jaunimo darbo centras, A. Smetonos g. 19

(8 45) 58 25 46

Kovo 23 d. 10 val.

Rokiškis: Jaunimo darbo centras, Respublikos g. 113A

(8 458) 33 618

Kovo 28 d. 10 val.

Ignalina:  Darbo biržos Ignalinos skyrius, Atgimimo g. 24

(8 389) 63 983

Kovo 29 d. 10 val.

Kupiškis:  Darbo biržos Kupiškio skyrius, Vytauto g. 6A

(8 459) 35 377

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas