Startavo Jaunimo garantijų viešinimo projekto renginiai
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2016 m. rugsėjo 9 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

 

Jaunimo garantijos – visomis Europos Sąjungos kalbomis skambanti frazė, tačiau jaunam žmogui vis dar kyla klausimų – kas tai, kaip jomis pasinaudoti ir kokia jų nauda? Būtent Jaunimo garantijoms viešinti verslas kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendina projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“. Lietuvos darbo birža, viena iš projekto partnerių, rugsėjį startuoja su renginių ciklu „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ ir kviečia jaunimą dalyvauti.

 

 

 

jaunimo garantijų autobusiukas

Visoje šalyje įvyks 60 renginių jaunimui, kuriuose bus populiarinamos Jaunimo garantijos –teoriniai ir praktiniai užsiėmimai, vizitai į įmones, pažintys su įvairiomis profesijomis ir regionų darbdaviais. Pirmasis renginys startavo rugsėjo 7 d. Marijampolės kultūros centro Dailės galerijoje. Visos dienos užsiėmimuose aktyviai dalyvavo 24 jaunuoliai, kurie turėjo galimybę plėsti pažinčių ratą, geriau pažinti save, o svarbiausia – sužinoti, kad gali! 

Susitikti ir pabendrauti su jaunimu atvyko socialinės apsaugos ir darbo viceministras Antanas Burinskas ir Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

 

Nuotraukoje (iš kairės): SAD viceministras A. Burinskas, LDB vadovė L. Valalytė ir Marijampolės TDB vadovas K. Šnipas su jaunimu dalyvavo protų kovose.

jaunimas

Renginio metu vyko protų kova „Ar esi interneto guru?“, kurią organizavo vienas iš projekto partnerių – asociacija „Langas į ateitį“. Renginio dalyviai su Jaunimo garantijomis susipažino per patyriminį dinaminį užsiėmimą, kurį vedė profesionalus lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris. Jo metu buvo atliekamos kūrybinės ir struktūrinės užduotys, paremtos „Geshtalt“ terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais. 

Nuotraukose (iš kairės): Mindaugas Vidugiris (viduryje) veda patyriminį dinaminį užsiėmimą; asociacijos „Langas į ateitį“ atstovės veda protų kovą.

Renginio dalyviai

Jaunuoliai ne tik dalyvavo interaktyviuose užsiėmimuose, bet ir lankėsi įmonėje „Marijampolės pieno konservai“, susipažino su jos veikla ir pamatė darbą iš arti. Šį jaunuolių vizitą organizavo Lietuvos pramonininkų konfederacija.

 

Renginio dalyvių vizitas UAB „Marijampolės pieno konservai“.

 

pas darbdavį

Kviečiame nedirbantį ir nesimokantį jaunimą dalyvauti kituose projekto renginiuose!

Visa informacija apie renginių turą: www.jaunimogarantijos.lt/renginiu-turas

Daugiau renginio nuotraukų Jaunimo garantijų „Facebook“ puslapyje.

Jaunimo garantijų iniciatyva, kuria siekiama nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui per 4 mėnesių laikotarpį suteikti darbo, mokymosi ar praktikos pasiūlymą, Lietuvoje yra įgyvendinama nuo 2014 metų pradžios. Šiomis galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas jaunas žmogus iki 29 metų amžiaus.

Projektu „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“, kuris tęsis iki 2017 m. vidurio, siekiama prisidėti prie sklandaus ir kokybiško Jaunimo garantijų įgyvendinimo bei efektyvesnio nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių informavimo apie užimtumo galimybes.

Projektą įgyvendina Lietuvos pramonininkų konfederacija. Tarp jos partnerių – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos darbo birža, Jaunimo reikalų departamentas ir kt.

Liepos mėn. duomenimis pagal Eurostat Jaunimo iki 25 m. amžiaus nedarbo lygis Lietuvoje siekė 16,5 proc. (visos ES vidurkis 18,8 proc.).

Registruotas jaunimo iki 25 m. amžiaus nedarbas rugpjūčio 1 d. buvo 3,6 proc. (2015 m. rugpjūčio 1 d. – 4,3 proc.), jaunimo iki 29 m. – 4,7 proc. (2015 m. rugpjūčio 1 d.) – 5,4 proc.

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas