Europos darbdavių dienos: IT sektoriaus darbdaviai darbuotojų ieškos darbo biržoje
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2016 m. balandžio 11 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 

 

Diskusiją su IT sektoriaus darbdaviais inicijavusi Vilniaus teritorinė darbo birža aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes aprūpinant šį sektorių reikalingais darbuotojais.

Vilniaus teritorinės darbo biržos direktoriaus Juozo Kankevičiaus teigimu, „darbdavys – pats svarbiausias darbo biržos partneris. Kryptingai bendradarbiaujant galėsime padėti ne tik darbo netekusiems žmonėms, bet ir spręsti IT darbuotojų trūkumo klausimus.  Siekiame, kad darbo birža būtų vieta, kur darbdavys ir ieškantis darbo žmogus surastų vienas kitą“.

Asociacijos „INFOBALT“ vykdantysis direktorius Paulius Vertelka pabrėžė, jogšiuo metu informacinių technologijų sektoriuje yra apie 30 tūkst. darbo vietų. Per metus sukuriama 1,5-2 tūkst. naujų darbo vietų IT sektoriuje. IT  sektoriaus darbuotojai tarp visų darbuotojų Lietuvoje sudaro 2 proc. (Estijoje 4,1 proc., Latvijoje 2,9 proc., ES šalyse 3,5 proc.)“. 

Nuotr.: iš kairės – P. Vertelka; renginio  dalyviai.

Paulius Vertelka

Pasak P. Vertelkos, 2020 metais numatomas 10 tūkst. IT specialistų trūkumas Lietuvoje, o ES šalyse 900 tūkst. Šiuo metu informacinių technologijų specialistų  trūkumo problema sprendžiama ruošiant IT specialistus profesinėse mokyklose,  planuojama ir toliau bendradarbiauti  su profesinėmis mokyklomis rengiant testuotojus, Java programuotojus. Pranešėjas trumpai supažindino su  „INFOBALT“ pilotiniu projektu „IT akademija“.

Asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė pristatė bendro asociacijos  ir Vilniaus teritorinės darbo biržos įgyvendinto projekto „Pradėk IT karjerą“, kurį iš dalies finansavo EK, rezultatus.

 

Nuotr.: iš kairės – Vilniaus TDB DIS vedėjas A. Stravinskas ir L. Križinauskienė.

Loreta Križinauskienė

„IT specialistų poreikis darbo rinkoje yra kur kas didesnis nei gali pasiūlyti mokymo įstaigos. Todėl išbandėme  kolegų iš Airijos sukurtą IT žinių mokymo metodiką, kuri norintiems dirbti IT srityje padeda per gana trumpą laiką įgyti trūkstamų žinių ir įsilieti į darbo rinką. Mokymų programos sudarytos bendradarbiaujant su Lietuvos darbdaviais, kuriems pastaruoju metu labai trūksta šios kvalifikuotos darbo jėgos. Patirtis parodė, kad tokio projekto sėkmei nepaprastai svarbus darbdavių dalyvavimas ir parama nuo pat projekto pradžios“, – sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

„Paruošti gerą IT specialistą – didelis iššūkis,“ pažymėjo UAB „ATEA“ personalo vadovė Jurgita Tarcijonienė. Jai pritarė ir UAB „Baltic Amadeus“ testavimo krypties vadovas Ričardas Šliapikas, teigęs, kad IT specialistui būtina nuolat mokytis ir tobulėti, nes technologijos keičiasi kas dvejus trejus metus. Jo nuomone, būtų naudinga  bendradarbiauti su darbo birža atrenkant motyvuotus, gebančius dirbti IT sektoriuje darbuotojus.  

Renginyje informacinių technologijų sektoriaus darbdaviai buvo supažindinti su situacija darbo rinkoje  Vilniaus apskrityje ir įsidarbinimo galimybėmis ir aktyvios darbo rinkos politikos priemonėmis. Taip pat jiems pasiūlyta kvalifikuotų specialistų ieškoti Talentų banke.
 

Susitikime dalyvavo asociacijos „INFOBALT“ vykdantysis direktorius Paulius Vertelka, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė, UAB „Baltic Amadeus“ testavimo krypties vadovas Ričardas Šliapikas, UAB „ATEA“ personalo vadovė Jurgita Tarcijonienė, UAB „Baltijos informacinių technologijų institutas“ marketingo vadovė, l. e. p. direktoriaus pareigas Irma Valiulienė, UAB „VISMA“ vykdantysis direktorius Mantas  Urbonas, UAB „Pralo“ direktorius Zigmas Vyšniauskas, UAB „Baltijos kompiuterių akademija“ direktorė Laura Vaišnorė ir  UAB „Interateitis“ direktorė Vidutė Juodvalkienė.

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas