Apskrito stalo diskusijoje – kaip pasirengti kvalifikuotų siuvėjų (ir nuotraukos)
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2014 m. kovo 13 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

LATIA generalinis direktorius L.Lasiauskas.
LATIA generalinis direktorius L.Lasiauskas.
Kovo 13 dieną Lietuvos darbo biržoje surengtoje apskrito stalo diskusijoje – pasitarime su Aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) ir jos 15 įmonių atstovais svarstyta, kaip siuvimo pramonės įmonėms apsirūpinti kvalifikuotais darbuotojais.

LATIA generalinio direktoriaus Lino Lasiausko teigimu, darbo jėgos poreikis šiam sektoriui yra labai didelis, nes įmonės dirba pakankamai veiksmingai ir užsakymų prasme gyvena neblogus laikus. „Daugelio įmonių didžiausias ir nuolatinis rūpestis yra kur rasti reikalingų darbuotojų“, – pabrėžė L. Lasiauskas.

Lietuvos darbo biržos direktorius Vidas Šlekaitis tvirtino, kad jau pats laikas patiems darbdaviams aktyviau dalyvauti profesinio mokymo procese pasirengiant tinkamų darbuotojų. Anot LDB vadovo, šioje srityje valstybės parama gana didelė, todėl bendradarbiaujant su darbo birža neformalųjį profesinį mokymą gali organizuoti bet kuris darbuotojų stygių patiriantis darbdavys savo įmonėje, patvirtinęs atitinkamą mokymo programą.

Pasitarime LDB specialistai pristatė „Jaunimo garantijų“ iniciatyvos paslaugų paketą darbdaviams, bedarbių ir įspėtų apie atleidimą iš darbo darbuotojų profesinį mokymą bei kaip darbdaviai (profesinio mokymo teikėjai) gali dalyvauti šioje priemonėje. Taip pat  darbdaviai buvo supažindinti su aukščiausio nedarbo teritorijose vykdomais vietinių užimtumo iniciatyvų projektais ir verslo plėtros galimybėmis tokiose vietovėse. Pameistrystę kaip profesinio mokymo formą pristatė Vilniaus Jeruzalės ir Žirmūnų darbo rinkos mokymo centrų ir Kauno kolegijos atstovai.

Apskrito stalo diskusijos su LATIA ir jos įmonių atstovais metu.
Apskrito stalo diskusijos su LATIA ir jos įmonių atstovais metu.
 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas