Naujas projektas „Išlik darbo rinkoje“ padės ilgalaikiams ir vyresnio amžiaus bedarbiams sugrįžti į darbo rinką
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2013 m. gruodžio 31 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Vyresnio amžiaus ir ilgai nedirbančių žmonių iškritimas iš darbo rinkos dažnai pablogina ne tik asmeninius ir šeimos santykius, bet ir sąlygoja jų socialinę atskirtį, atsiribojimą nuo visuomeninio gyvenimo. Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo birža pradeda įgyvendinti ESF projektą „Išlik darbo rinkoje“, skirtą vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus ir ilgalaikių bedarbių integravimui į darbo rinką. Numatoma, kad projekto veiklose dalyvaus beveik 15 tūkst. bedarbių, iš jų – per 8,3 tūkst. ilgalaikių ir 6,3 tūkst. vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus bedarbių.

Lietuvos darbo biržos ES paramos valdymo poskyrio vedėjos Galinos Savickienės teigimu, šis projektas unikalus tuo, kad taikomos priemonės labiausiai bus skirtos pasyvių darbo rinkoje asmenų – vyresnių kaip 50 metų ir ilgalaikių bedarbių sugrąžinimui į atvirą darbo rinką. Ilgalaikiams ir vyresnio darbingo amžiaus žmonėms gerokai sunkiau konkuruoti darbo rinkoje dėl amžiaus, prarastų gebėjimų ir socializacijos problemų. „Darbo biržos priemonės galbūt ne visiems garantuos nuolatines darbo vietas ateityje, tačiau tikimės, kad laikinas užimtumas ilgai nedirbantiems ir vyresnio amžiaus žmonėms bus postūmis ir socialinio aktyvumo bei motyvacijos skatinimas, sudarantis sąlygas tolesniam šių grupių užimtumui“, – sakė G. Savickienė.

Projekto „Išlik darbo rinkoje“ metu bus įgyvendinamos trys remiamo įdarbinimo priemonės – įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimas ir darbo rotacija. Įdarbinimo subsidijuojant priemonėje dalyvaus beveik 12,9 tūkst. bedarbių, iš jų – 6,8 tūkst. ilgalaikių ir 6 tūkst. vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus bedarbių, darbo įgūdžių įgijimo rėmimo priemonėje – 1,5 tūkst. ilgalaikių bedarbių, darbo rotacijos priemonėje – 300 vyresnių kaip 50 metų darbingo amžiaus bedarbių. Darbo birža iš dalies kompensuos išlaidas darbdaviams, įdarbinantiems ilgalaikius ir vyresnius nei 50 metų bedarbius.

Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Išlik darbo rinkoje“ Lietuvos darbo birža įgyvendins iki 2015 metų gegužės 31 dienos. Projekto vertė – 81,2 mln. Lt.

Planuojama, kad projektui pasibaigus, kas antras projekto veiklose dalyvavęs bedarbis, laikino užimtumo rėmimo priemonėse įgijęs patirties ir naujų įgūdžių, susiras tinkamą darbą ir įsilies į darbo rinką bei visuomeninį gyvenimą.

 

 

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

 

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas