Akcija „Būk matomas“: 5,7 tūkst. absolventų aktyviai domisi darbo rinka
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2013 m. rugpjūčio 16 d.
Kategorija: Darbo rinkos

 
Per keturias akcijos „Būk matomas“ savaites šalies teritorinėse darbo biržose vykstančiuose renginiuose jau dalyvavo apie 5,7 tūkst. aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventų. Kartu su socialiniais partneriais suorganizuota per 300 renginių. Studijas baigę absolventai iki rugpjūčio 30 dienos ir toliau kviečiami aktyviai dalyvauti renginiuose.

Žiniomis ir patirtimi čia dalijasi socialiniai partneriai iš atvirų jaunimo erdvių, jaunimo organizacijų, VšĮ „Versli Lietuva“, verslo ir informacijos centrų, Mokslo ir karjeros valdymo centro, Sodros, Paramos fondo „Jaunimo linija“, Lietuvos inovatyvių profesinio rengimo įstaigų asociacijos, Valstybinės darbo inspekcijos, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, VšĮ „Kitas variantas“, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros,  Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, savivaldybių administracijų, darbdavių asociacijų,  portalo „Manager.LT“  ir kt.

Susitikimuose su jaunimu taip pat jau dalyvavo 160 darbdavių atstovų iš maisto gamybos ir tiekimo, statybos, automobilių priežiūros, viešbučių verslo, gamybos ir apdirbimo, miškininkystės ir kitų veiklos sričių.

Antrus metus organizuojama akcija siekiama ne tik sparčiau integruoti absolventus į darbo rinką, bet ir kiekvienam skirti individualų dėmesį, patarti ir padėti rasti geriausias profesines galimybes, supažindinti su darbo paieškos būdais, skatinti jaunuolius planuoti savo karjerą, ugdyti asmenines savybes ir gebėjimus.

Renginiuose aktyviausiai dalyvauja absolventai Vilniaus ir Kauno apskrityse.

Pasak Vilniaus teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro (JDC) skyriaus vedėjos Jolantos Skirmantienės, absolventai supažindinami su ekonomikos naujienomis ir šiuolaikinės darbo rinkos poreikiais, darbo paieškos būdais, komandinio darbo principais, asmeninės motyvacijos svarba, mokomi, kaip planuoti savo gyvenimo tikslus ir siekti karjeros. Taip pat vyksta praktiniai mokymai, kaip tinkamai pasirengti gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką, organizuojami simuliaciniai darbo pokalbiai.

„Didžiausio jaunimo susidomėjimo sulaukė seminarai, apie verslo pradžią, įsidarbinimo dokumentų rengimą, darbo sutartis, absolventai aktyviai dalyvavo simuliaciniuose darbo pokalbiuose, gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško rengimo praktiniuose mokymuose“ – pasakojo J. Skirmantienė.

Pateikiame keletą Vilniaus ir Marijampolės TDB renginiuose dalyvavusių absolventų atsiliepimų:

Ingrida N.: „Labiausiai patiko „Versli Lietuva“ atstovo pranešimas, kuris įtikino, kad verslas yra geriau už samdomą darbą. Naudingiausia informacija apie tai, ko iš tikrųjų ieško darbdavys ir kaip jam save pristatyti“.

Ina P.: „Labiausiai susidomėjau CV ir motyvacinio laiško rengimo seminaru. Tai vertingiausia, nes dažnai nemokame ir nežinome, kaip juos rengti, o tai būtent pirmasis žingsnis ieškant darbo“.

Kastytis S.: „Visi lektoriai, kurie vedė seminarus buvo labai gerai pasiruošę, gavau labai naudingos informacijos. Vertinu pranešėjų darbą – paskaitos buvo įdomios, jie turi charizmą. Paskaita apie įsidarbinimo dokumentų rengimą ir pokalbį su darbdaviais tikrai tikslinga ir reikalinga“.

Deivydas, šiemet įgijęs apdailininko profesiją ir neturintis praktikos, dalyvavo organizuotoje darbuotojų atrankoje ir jam darbdavys pasiūlė padirbėti: „Pokalbio metu stengiausi darbdaviui parodyti, ką išmokau mokymo centre: gerai tinkuoti, dėti plyteles, kad galiu atlikti kitus apdailos darbus. Gal svarbiausia buvo tai, kad rodžiau iniciatyvą ir norą tobulėti“ .

Savanoris Tomas: „Pirmiausia reikia parodyti, ką moki, nesėdėti sudėjus rankų, būti aktyviam. Man jau antra vasara nėra problemų susirasti darbą vasaros atostogų metu, nes mano nuveikti darbai atkreipia darbdavių dėmesį. Šiuo metu dirbu Vilkaviškio seniūnijoje“.

Lietuvos darbo biržos duomenų registre rugpjūčio 1 dieną buvo 7,4 tūkst. absolventų, iš jų: 36,6 proc. – profesinių mokyklų absolventai,   beveik 36 proc.– universitetų absolventai, per 27,6 proc. – kolegijų absolventai.

Plačiau apie akciją „Būk matomas“: http://www.ldb.lt/jaunimui/naudinga/Puslapiai/absolventams2013.aspx


Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 0799.

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas