Penktą kartą viešai padėkota darbdaviams už aktyvią partnerystę didinant užimtumą (ir nuotraukos)
Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas

2013 m. vasario 26 d.
Kategorija: Darbo rinkos
 

Lietuvos darbo biržos (LDB) penktą kartą rengiamuose įmonių apdovanojimuose pagerbtos įmonės ir apdovanoti jų atstovai penkiose nominacijose: už naujų darbo vietų sukūrimą įgyvendinant vietines užimtumo didžiausio nedarbo teritorijose, už socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į darbo rinką, už jaunimo integraciją į darbo rinką, už iniciatyvą rengiant kvalifikuotus darbuotojus, taip pat už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą.

UAB „A. Žilinskio ir KO“ apdovanota „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“

Iš viso buvo nominuota 21 šalies įmonė, o nominacijose apdovanotos po 3 daugiausiai darbo vietų sukūrusias bendroves. Atskirai buvo vertinamos šalies didžiosios ir mažos bei vidutinės verslo įmonės. 2012 metais daugiausia darbo vietų sukūrė įmonės, veikiančios Kaune ir jo rajone, Jurbarke ir jo rajone, Biržų rajone, Rietave, Klaipėdoje, Pasvalyje, Zarasuose, Vilniuje ir jo rajone, Ukmergėje, Marijampolėje, Telšiuose, Tauragėje, Utenoje ir jos rajone, Panevėžyje ir Alytuje.

Iš viso nominuojamose įmonėse įdarbinta per 500 žmonių. Tarp apdovanotųjų daugiausia balų surinko UAB ,,Senukų prekybos centras“, įdarbinęs 74 asmenis iki 29 metų amžiaus, UAB ,,Maxima.lt“, įdarbinusi 54 jaunuolius iki 29 metų amžiaus ir AB ,,Kauno baldai“, įdarbinę 42 socialiai pažeidžiamus asmenis.

UAB „Valiai“ apdovanota „Už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą“

 

Tarp įmonių, kurių atstovai čia yra, nemažai ir tokių, priėmusių į darbą tuos, kurių visuomenė dar neišmoko įvertinti kaip lygiaverčiai dirbančiųjų: socialiai pažeidžiamus asmenis, taip pat žmones su negalia, grįžusius iš įkalinimo įstaigų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, sveikindama renginio dalyvius, pasidžiaugė, kad verslūs žmonės – tai visuomenės variklis. Ypač svarbu, kad kuo daugiau įmonių būtų socialiai atsakingos. Tai rodo ir šiandien nominuoti darbdaviai, nenuėję lengviausiu keliu: steigdami naujas darbo vietas didelio nedarbo teritorijose priėmė socialiai pažeidžiamus asmenis, taip pat žmones su negalia, įdarbino jaunimą be patirties. Žmonėms suteikta galimybė jaustis reikalingu ir bendrai kuriamas produktas, visuomenės švietimas per pavyzdžius, socialinės rizikos mažėjimas.

UAB „Senukų prekybos centras“ apdovanota „Už jaunimo integraciją į darbo rinką“

 

 „Tai padėkos diena verslininkams, kurie padėjo neturintiems kvalifikacijos žmonėms ją įgyti. Lietuvos darbo birža ir ateityje sieks, kad kuo daugiau darbuotojų būtų apmokyti betarpiškai gamyboje, nes tik tokiu atveju galime tikėtis sėkmės versle“, – sakė LDB direktorius Vidas Šlekaitis, teikdamas nominaciją už iniciatyvą rengiant kvalifikuotus darbuotojus.

Šventės dalyviams daug gražių linkėjimų išsakė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė, Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos prezidentas Linas Lasiauskas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus. 

Pagerbti ir Kauno rajono savivaldybės merai Valerijus Makūnas, Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva ir Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas už jų aktyvią veiklą, prisidedančią prie nedarbo problemų sprendimo ir rajono gyventojų užimtumo skatinimo.

Už aktyvią veiklą skatinant užimtumą vienas iš penkių apdovanotų merų – Ukmergės savivaldybės meras A. Kopūstas

Bendra renginio dalyvių nuotrauka atminimui

LDB direktorius Vidas Šlekaitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos verslo konfederacijos prezidentu Valdu Sutkumi.

Bendradarbiavimo sutarties pasirašymas

Renginio metu taip pat buvo pristatyta 2013 metų darbo rinkos prognozė.

 Apdovanoti darbdaviai.

Lietuvos darbo biržos Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 236 07 99

Aktualios naujienos  |  Naujienų archyvas