RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2016 m. gegužės 23 d.
Darbo rinkos
Darbo birža per 25 veiklos metus Nepriklausomoje Lietuvoje tapo patikimu partneriu darbo rinkoje, suteikusiu daugiau nei 25 mln. konsultavimo ir tarpininkavimo įdarbinant paslaugų nedirbantiems žmonėms. Gegužės 20 dieną Raudondvaryje vykusioje konferencijoje apžvelgta darbo biržos sistemos raida ir perspektyvos bei pagerbti darbuotojai.
2016 m. gegužės 9 d.
Darbo rinkos
Pirmieji pabėgėliai jau Lietuvoje ir svarbiu klausimu tampa jų integravimas į darbo rinką ir visuomenę. Atsižvelgiant į laukiančius iššūkius, Lietuvos darbo birža iš anksto rengėsi ir numatė, kaip dirbs su atvykusiais į mūsų šalį pabėgėliais ir jau integruoja svetimšalius į darbo rinką. Jiems, kaip ir darbo ieškantiems mūsų šalies gyventojams, teikiamos darbo rinkos paslaugos – psichologo konsultavimo, profesinio orientavimo ir konsultavimo, esant poreikiui – profesinio mokymo, subsidijuojamo įdarbinimo ir kt. priemonės. Kiekvienam darbo ieškančiam pabėgėliui sudaromas individualus užimtumo veiklos planas, kad jis greičiau įsitvirtintų Lietuvos darbo rinkoje.
2016 m. gegužės 5 d.
Darbo rinkos
Balandį situacija šalies darbo rinkoje buvo palankesnė norintiems įsidarbinti. Lietuvos darbo biržos duomenų registre – 33,5 tūkst. tūkst. darbo pasiūlymų. Tai 3,5 tūkst. daugiau nei kovą. Darbo jėgos poreikis labiausiai didėjo statybose. Vis dar stebimas paklausos augimas žemės ūkyje. Vasaros sezonui pradėjo ruoštis ir paslaugų sektoriaus darbdaviai: laisvų darbo vietų skaičius augo meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo, prekybos ir apgyvendinimo bei maitinimo sektoriuose.
2016 m. gegužės 4 d.
Darbo rinkos
Vasarą daugeliui moksleivių norisi susirasti darbą – užsidirbti savo svajotam daiktui ar kelionei, įgyti patirties savanoriaujant. Nuo gegužės iki birželio pabaigos šalies jaunimo darbo centruose vykstanti akcija „Atvirų durų dienos“ mokiniams“ kviečia apsilankyti konsultaciniuose renginiuose. Čia jie sužinos, kaip ir kur ieškoti darbo, susipažins su darbo rinkos specifika ir sezoninio darbo pasiūlymais. Šių metų akcijos naujiena – Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno teritorinių darbo biržų paskelbta iniciatyva „Vasaros darbas 2016“. Jos metu mokiniai ir studentai bus kviečiami dirbti sezoninius darbus Palangoje.
2016 m. gegužės 3 d.
Darbo rinkos
Visoje šalyje veikia 50 teritorinių darbo biržų klientų aptarnavimo skyrių, iš jų – beveik 30-yje žmonėms su negalia sudarytos visos galimybės jaustis komfortiškai – įrengtos neįgaliesiems skirtos automobilių parkavimo aikštelės, sutvarkytas išorinis patekimas į pastatus ir viduje įrengtos sanitarinės patalpos, o regėjimo negalią turintys asmenys – aklieji ir silpnaregiai viduje gali judėti patogiai.
2016 m. gegužės 2 d.
Darbo rinkos
Jau dvylika metų socialinės įmonės skatinamos didinti neįgalių darbuotojų, praradusių darbingumą, užimtumo lygį, išlaikyti jų darbo vietas ir remti naujai įdarbintus neįgaliuosius gerinant jų socialinę integraciją. Šiuo metu Lietuvos darbo birža vykdo projektą „Parama socialinėms įmonėms 2015-2016 m.“, kuris 131 socialinei įmonei padeda išlaikyti darbo vietas 5,5 tūkst. jau dirbančių neįgaliųjų ir naujai įdarbintų žmonių su negalia bei 107 asistentų (gestų kalbos vertėjų), kurie padeda atlikti darbo funkcijas 240 neįgaliųjų. Pirmą kartą parama suteikta 11 įmonių.
2016 m. balandžio 25 d.
Darbo rinkos
Šią savaitę startuoja pirmosios 75 pasirengusių darbo rinkai jaunuolių grupės visoje šalyje. Šiais metais į veiklas įsilies per 1,3 tūkst. turinčių profesijas jaunuolių. Jie įgis papildomų gebėjimų ir kompetencijų – efektyviai save pristatyti darbo paieškos ir darbo situacijose bendraujant su potencialiais darbdaviais, valdyti konfliktus ir stresą, susipažindins su vietos įmonėmis, paklausiomis darbo vietomis ir joms užimti keliamais reikalavimais. Kiekvienas šios tikslinės grupės dalyvis turės galimybę apsilankyti trijose gyvenamojoje savivaldybėje veikiančiose įmonėse, taip pat galės įgyti konkrečių profesinių kompetencijų dalyvaudamas neformaliame profesiniame mokyme.
2016 m. balandžio 14 d.
Darbo rinkos
Alytaus teritorinė darbo birža vieną iš Europos darbdavių dienų skyrė strateginiams partneriams, inžinerinės pramonės įmonėms. Dinamiškai besivystantis sektorius sukuria daugiausiai naujų darbo vietų, tačiau šiuo metu susiduria su kvalifikuotų darbuotojų – inžinierių technologų, inžinierių konstruktorių ir gamybos inžinierių trūkumu.
Naujienų archyvas