RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2017 m. liepos 7 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo biržos duomenų registre liepos 1 d. šalyje buvo 128,8 tūkst. darbo ieškančių žmonių – 4,1 tūkst. mažiau palyginti su analogišku laikotarpiu pernai. Tai sudarė 7,3 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų – tiek pat, kiek prieš mėnesį, arba 0,1 proc. punkto mažiau negu praėjusių metų liepos 1 d. Jaunimo iki 29 metų registruota 18,7 tūkst. – tai 3,7 proc. šalies 16-29 m. amžiaus gyventojų. Per birželį jaunimo nedarbas sumažėjo 0,1 proc. punkto, o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 0,5 proc. punkto.
2017 m. liepos 5 d.
Darbo rinkos
Neseniai atlikto Lietuvos gyventojų verslumo tyrimo rezultatai parodė, kad jaunimas daug optimistiškiau vertina ir savo jėgas, ir sąlygas kurti verslą Lietuvoje. Tą patvirtina ir antrus metus Darbo biržos teikiama reali parama jaunimui verslo pradžios idėjoms įgyvendinti bei pirmajai savo darbo vietai sukurti. Skatinant jaunimo savarankišką užimtumą ir saviraiškos plėtrą sudarytos palankios sąlygos ir taikomos lengvatos – nėra reikalavimo pateikti sutarties galiojimo užtikrinimo (banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto) ir privalomojo nuosavo indėlio. Jaunoji karta gerokai drąsesnė – nebijo iššūkių ir kuria sau darbo vietas. 2016 metais beveik 200 jaunuolių įsteigė mikroįmones ir jau dirba savarankiškai. Per šių metų 5 mėnesius 66 jauni asmenys iki 29 metų jau įsteigė sau darbo vietas ir dar 121 pradėjo steigimo procedūras.
2017 m. liepos 4 d.
Darbo rinkos
Į posėdį susirinkusi Trišalė taryba išklausė Lietuvos valstybinės delegacijos atstovų įžvalgas apie Lietuvos patirtį Tarptautinės darbo konferencijos 106-ojoje sesijoje ir aptarė pasirengimą 10-ajam Europos regioniniam susitikimui.
2017 m. birželio 30 d.
Darbo rinkos
Kartu su naujuoju Darbo kodeksu nuo šių metų liepos 1-osios įsigalios ir naujasis Užimtumo įstatymas. Kokios teisinės naujovės laukia darbo ieškančių žmonių, registruotų teritorinėse darbo biržose? Naujasis įstatymas jiems gerokai palankesnis – dabar besimokantiems pagal suaugusiųjų pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo arba pagal formaliojo profesinio mokymo programas savo lėšomis, bus suteikiamas bedarbio statusas. Darbdaviai turės galimybę organizuoti profesinį mokymą ir įdarbinimą pagal pameistrystės formą. Nauja priemonė parama judumui bus taikoma ir darbdaviui, įdarbinusiam teritorinės darbo biržos siunčiamą bedarbį, dėl kurio vežimo į darbo vietą ir atgal patiria išlaidas. Pirmą kartą Užimtumo įstatyme įtvirtinamos galimos užimtumo formos, o aktyvios darbo rinkos politikos priemonės galės būti taikomos kompleksiškai, derinant skirtingas priemones.
2017 m. birželio 30 d.
Darbo rinkos
Nuo liepos 1 d. įsigaliojus naujajam Lietuvos Respublikos darbo kodeksui (DK) dirbti galima bus lankstesniu grafiku, atsiranda galimybių uždirbti daugiau, nes darbdaviai minimalią mėnesinę algą (MMA) galės mokėti tik už nekvalifikuotą darbą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Valstybinė darbo inspekcija planuoja socialinio modelio viešinimo priemones. Lietuvos Respublikos Vyriausybei kas tris mėnesius bus pateikiama ataskaita, kaip įgyvendinamas DK. Su nauju DK atsiranda penki galimi darbo režimai, aiškesnė yra darbo ir atostogų trukmė. Maksimalus darbo laikas su papildomu darbu ir viršvalandžiais negali viršyti 60 valandų per savaitę, o kasmetinės minimalios atostogos bus 20 darbo dienų.
Naujienų archyvas