RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2014 m. spalio 21 d.
Darbo rinkos
Spalio 20 dieną Lietuvos darbo biržoje vyko susitikimas su Europos Komisijos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vykdomo jaunimui skirto projekto ekspertais David Halabasky (EBPO), dr. Mirela Xheneti iš Sasekso universiteto (JK) ir dr. Cristina Diaz Garcia iš Kastilijos – La Mančos universiteto (Ispanija). Svečius domino jaunimo verslumo skatinimo klausimai Lietuvoje, jaunimo problemos darbo rinkoje ir geroji patirtis – projektai ir iniciatyvos, padedančios skatinti jų verslumą.
2014 m. spalio 14 d.
Darbo rinkos
Darbo jėgos mobilumas pastaraisiais metais jau kitoks nei prieš dešimtmetį: žmonės drąsiau darbo ieško ir šalies viduje, keisdami gyvenamąją vietą, o nepasiteisinus lūkesčiams, laimės važiuoja svetur. Neretai per skubotus sprendimus darbo paieškoje nukenčia tie, kurie vyksta neišsiaiškinę visų darbo ir gyvenimo sąlygų svečioje šalyje aplinkybių. Lietuvos darbo biržos EURES tarnybos 10 EURES biurų teritorinėse darbo biržose nuolat teikia individualias konsultacijas gyventojams, norintiems įsidarbinti arba vykti į ES ir EEE šalis ieškotis darbo.
2014 m. spalio 10 d.
Darbo rinkos
Jaunimui skirto projekto „Pasitikėk savimi“ vykdytojai nuolat ieško nestandartinių būdų, kaip sudominti jaunimą darbo rinkos aktualijomis, paklausiomis profesijomis ir kokiomis priemonėmis neapsisprendusiems jaunuoliams parodyti darbo pasaulį. Viena jų – akcija „Ieškau darbo kitaip“, vykusi spalio pradžioje penkiolikoje Lietuvos miestų – Alytuje, Anykščiuose, Jonavoje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Panevėžyje, Šalčininkuose, Šiauliuose, Šilutėje, Tauragėje, Telšiuose, Ukmergėje, Utenoje, Vilniuje ir Zarasuose.
2014 m. spalio 10 d.
Darbo rinkos
Spalio 9 dieną vykusioje Trišalės komisijos prie Lietuvos darbo biržos (LDB) posėdyje aptartos darbo rinkos aktualijos: supažindinta su 2014-2020 m. Europos socialinio fondo projektais ir situacija darbo rinkoje. Profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovės pristatė profesinių sąjungų poziciją įgyvendinant europinę Jaunimo užimtumo strategiją ir karjeros kompetencijų ugdymo ir plėtojimo programą.
2014 m. spalio 7 d.
Darbo rinkos
Spalio 7 d. Jaunimo darbo centro įkurtuvių sulaukė ir Jurbarko rajono jaunuoliai, kurie naujoje erdvioje aplinkoje bus konsultuojami profesinio orientavimo, profesijos pasirinkimo, mokymosi ir darbo rinkos klausimais. Tai antrasis centras Tauragės apskrityje ir 26 – asis šalyje.
2014 m. spalio 3 d.
Darbo rinkos
Rugsėjį darbo rinka buvo gerokai aktyvesnė. Augo darbo paklausa – darbdaviai darbo biržoje įregistravo daugiausiai šiais metais laisvų darbo vietų – 32,6 tūkst. Didėjo bedarbių užimtumo rodikliai – beveik 30 tūkst. darbo ieškančių žmonių padėta įsitvirtinti darbo rinkoje: daugiausia įsidarbino – 17,8 tūkst. (ketvirtadaliu daugiau nei rugpjūtį). Per mėnesį 21 proc. išaugo norinčių dirbti savarankiškai – verslo liudijimus iki 6 mėn. įsigijo 7,1 tūkst. bedarbių. Darbo biržos įgyvendinamose aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse dalyvauti nusiųsta 5,1 tūkst. bedarbių, iš jų daugiausia – 2,2 tūkst. dirba viešuosius darbus ir 1,9 tūkst. – įdarbinta subsidijuojant.
2014 m. spalio 2 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo birža baigė įgyvendinti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Pagalba įsidarbinant“, kurio rezultatai viršijo lūkesčius: beveik 8 tūkst. teritorinėse darbo biržose registruotų tikslinių grupių bedarbių pagerino savo konkurencines galimybes darbo rinkoje. Daugiau nei 6 tūkst. buvusių bedarbių jau dirba.
2014 m. spalio 2 d.
Darbo rinkos
Teisės aktų registre paskelbti nauji teisės aktai, susiję su darbo rinka.
2014 m. spalio 1 d.
Darbo rinkos
EURES Lietuva kviečia visus į kasmetinį renginį „Europos darbo dienos“! Tai puiki proga darbdaviams, darbo ieškantiems ar tiesiog Europos darbo rinka besidomintiems žmonėms praplėsti žinias apie darbo ir gyvenimo sąlygas, darbuotojų samdymo galimybes Europoje.
2014 m. spalio 1 d.
Darbo rinkos
Teisės aktų registre paskelbtas Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2014 m. spalio 1 d. įsakymas dėl pakeitimų įgyvendinant ir finansuojant konkrečius vietinių užimtumo iniciatyvų projektus.
2014 m. rugsėjo 30 d.
Darbo rinkos
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, visoje ES nedarbo lygis rugpjūtį buvo 10,1 proc. – mažesnis nei liepą (10,2 proc.) ir 2013 m. rugpjūtį (10,8 proc.). Tai žemiausias nedarbo rodiklis ES nuo 2012 m. vasario mėnesio.
2014 m. rugsėjo 29 d.
Darbo rinkos
Rugsėjo 29 dieną, Druskininkų jaunimui duris atverė naujas Jaunimo darbo centras. Tai jau 25-asis jaunimo darbo centras šalyje ir ketvirtasis – Alytaus teritorinėje darbo biržoje. Neseniai atidaryti jaunimo darbo centrai Šakiuose, Plungėje, savo eilės laukia naujos jaunimui skirtos erdvės – Jurbarke, Šilalėje, Jonavoje ir Šilutėje. Metams baigiantis, jaunuoliai turės galimybę rinktis ir aktyviai planuoti savo būsimą karjerą 29 jaunimo darbo centruose visoje šalyje.
2014 m. rugsėjo 29 d.
Darbo rinkos
Nuo šiol Lietuvoje darbo ieškantiems ir profesinę karjerą planuojantiems jaunuoliams pagalbą teiks bei su darbdaviais bendradarbiaus jau 25 jaunimo darbo centrai. Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė atidarė jaunimo darbo centrą Druskininkuose ir linkėjo, jog jis taptų Druskininkų jaunimo traukos centru, jame jaunuoliai atrastų profesinį pašaukimą, įgytų reikiamos motyvacijos ir įgūdžių bei sėkmingai įsilietų į darbo rinką.
2014 m. rugsėjo 26 d.
Darbo rinkos
Rugsėjo 26 d. duris atveria dar vienas naujas Jaunimo darbo centras šalyje – ši kartą Plungėje jauniesiems žemaičiams, kurie nedirba ir nesimoko bus sudarytos sąlygos gauti geresnes ir labiau prieinamas paslaugas. Tai – 24- asis Jaunimo darbo centras šalyje. Šiemet planuojama atidaryti dar 5.
2014 m. rugsėjo 25 d.
Darbo rinkos
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Seime vykstančioje konferencijoje „Pirmasis jaunimo garantijų projektas Lietuvoje – kelias į sėkmę“ pabrėžė, jog, padedant jaunam žmogui pasiekti darbdavį, būtinas visų visuomenės grandžių – švietimo sistemos, darbo biržų, darbdavių bei įvairių nevyriausybinių organizacijų – įsitraukimas.
2014 m. rugsėjo 24 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo birža aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventus bei darbo ieškančius abiturientus du vasaros mėnesius kvietė dalyvauti renginių cikle „Nuo diplomo iki darbo sutarties“. Visoje šalyje šios akcijos 630 renginių dalyvavo 8,4 tūkst. studijas ir mokslus baigusių jaunuolių, 208 socialiniai partneriai ir 300 darbdavių. Daugiausiai dalyvių sulaukė Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus teritorinių darbo biržų organizuoti renginiai.
2014 m. rugsėjo 24 d.
Darbo rinkos
Šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamame seminare „Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimas regionuose“ savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai supažindinami su Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo mechanizmu, aptariamas jų pačių vaidmuo įgyvendinant šią programą, siūlymai, papildysiantys Jaunimo garantijų iniciatyvos tvarkos įgyvendinimo aprašą.
2014 m. rugsėjo 21 d.
Darbo rinkos
Papildytas Subsidijai darbo užmokesčiui gauti darbdavių teikiamų su įdarbintų teritorinės darbo biržos siųstų asmenų darbo laiko apskaita ir apmokėjimu susijusių dokumentų sąrašas.
2014 m. rugsėjo 11 d.
Darbo rinkos
Darbo birža remia Lietuvos verslo konfederacijos iniciatyvą stiprinant savanorystės bendruomenę Lietuvoje ir bendradarbiaus įgyvendinant projektą „Savanorystės bendruomenės kūrimas ir vystymas“. Nedirbančius ir nesimokančius pagal formaliojo ugdymo programas 14-29 metų jaunus žmones bus siekiama įtraukti į įvairias socializaciją ir užimtumą skatinančias veiklas bei pagreitinti jų integraciją į darbo rinką.
Naujienų archyvas