RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2016 m. vasario 9 d.
Darbo rinkos
Vasario 4–6 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Tarptautinėje mokymosi, studijų ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“ Jaunimo darbo centro stende apsilankiusius jaunuolius konsultavo 43 specialistų komanda, pakaitomis dirbusi visas tris parodos dienas. Moksleiviai turėjo galimybę konsultuotis dėl profesijos pasirinkimo, atlikti profesinio kryptingumo testus, sužinoti apie naująjį projektą jaunimui „Atrask save“, karjeros perspektyvas IT sektoriuje ir kt. Bendradarbiaujant su VšĮ „Robotikos akademija“ parodos lankytojams pasiūlyta ir kitų patrauklių veiklų.
2016 m. vasario 5 d.
Darbo rinkos
Pirmąjį metų mėnesį padidėjo bedarbių užimtumas: į aktyvios darbo rinkos priemones nusiųsta 2,7 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Daugiausia bedarbių – 1,1 tūkst. pradėjo mokytis darbo rinkoje paklausių profesijų, po 0,5 tūkst. įdarbinti subsidijuojant ir nusiųsti į viešuosius darbus. Šalies teritorinių darbo biržų specialistai padėjo susirasti darbą 12,1 tūkst. nedirbančių gyventojų. Šiuo metu priemonėse dalyvauja per 12,4 tūkst. bedarbių, daugiausiai – remiamame įdarbinime – 5,7 tūkst. ir naujų kvalifikacijų ir kompetencijų įgyja 4,4 tūkst.
2016 m. vasario 4 d.
Darbo rinkos
Šalies jaunimo darbo centrai (JDC) vasario 4–6 dienomis antrą kartą dalyvaus Tarptautinėje mokslo, studijų ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2016“. Šiemet Jaunimo darbo centro stendas kviečia moksleivius ir jaunuolius, besidominčius darbo rinka, dalyvauti dar įdomesnėse interaktyviose veiklose ir susitikimuose su darbdaviais. Pirmą kartą darbo rinkos prognozė ir įsidarbinimo galimybių barometrai 2016 m. pirmiausia bus pristatyti jaunimui parodos metu.
2016 m. vasario 4 d.
Darbo rinkos
Pirmą kartą darbo rinkos prognozė ir įsidarbinimo galimybių barometrai bus pristatyti vasario 4–6 dienomis Tarptautinėje mokslo, studijų ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2016“ Jaunimo darbo centro stende. Lietuvos darbo biržos 2016 metų darbo rinkos prognozė atlikta bendradarbiaujant su šalies darbdaviais – apklausus 4 tūkst. įmonių, kuriose dirba 250 tūkst. dirbančiųjų.
2016 m. vasario 2 d.
Darbo rinkos
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susitikusi su visų šalies teritorinių darbo biržų vadovais, išsakė pagrindinį darbo biržų tikslą – tapti ne registruojančia darbo netekusius žmones įstaiga, o produktyvia tarpininke tarp darbdavio ir bedarbio.
2016 m. vasario 1 d.
Darbo rinkos
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, visoje ES nedarbo lygis 2015 metų gruodį siekė 9,0 proc. ir nekito, palyginti su tų pačių metų lapkričiu, tačiau sumažėjo, palyginti su 2014 m. gruodžiu, kai sudarė 9,9 proc. Tai žemiausias nedarbas ES nuo 2009 m. liepos mėn.
2016 m. sausio 29 d.
Darbo rinkos
Jaunimo užimtumo skatinimas yra svarbus prioritetas darbo rinkoje. Jaunimo garantijų iniciatyvą (JGI) įgyvendinant 2015 metais toliau sėkmingai vykdytos veiklos, kurių tikslas – padėti visiems jaunesniems kaip 29 metų bedarbiams integruotis į darbo rinką. Naujausiame Lietuvos darbo biržos naujienlaiškyje – jaunimo situacijos darbo rinkoje 2015 metų apžvalga, kurioje pateiktos darbo pasiūlos tendencijos ir pokyčiai bei pristatytas jaunimo iki 25 metų nedarbo lygis ES šalyse.
2016 m. sausio 25 d.
Darbo rinkos
Sausio 21-22 d. vyko Lietuvos darbo biržos 2015 m. veiklos aptarimas, kuriame buvo svarstyti pagrindiniai kiekybiniai lyginamosios analizės rodikliai, esminės praėjusių metų pokyčių priežastys ir 2016 m. veiklos programos prioritetai. Į Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų vadovų susitikimą buvo atvykę ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, viceministras Gintaras Klimavičius ir Darbo rinkos skyriaus vedėja Nijolė Dilbienė.
2016 m. sausio 20 d.
Darbo rinkos
Į atleidimų sūkurį patekę darbuotojai ne visi iš karto skuba registruotis darbo biržoje. Išeitinės išmokos, galbūt ir noras pailsėti ne vienam leidžia tolesniam laikui nukelti naujo darbo paieškas. 2015 metais „Fresh market“, „LaNika Baltic Ltd“ ir „Vilniaus energija“ – įmonės rekordininkės, 2015 metais pranešusios apie didžiausius grupės darbuotojų atleidimus. Ypač „Fresh market“, „LaNika Baltic Ltd“ bankrotai viešojoje erdvėje sukėlė nemažą rezonansą dėl atleidžiamų kelių šimtų darbuotojų, tačiau iš tikrųjų, matyt, jų neišgąsdino tokie darbdavių sprendimai.
Naujienų archyvas