RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2018 m. vasario 20 d.
Darbo rinkos
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 14 straipsnio 7 dalimi, pranešame, kad numatomas Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Lietuvos darbo birža) ir teritorinių darbo biržų reorganizavimas, Alytaus teritorinę darbo biržą, Kauno teritorinę darbo biržą, Klaipėdos teritorinę darbo biržą, Marijampolės teritorinę darbo biržą, Panevėžio teritorinę darbo biržą, Šiaulių teritorinę darbo biržą, Tauragės teritorinę darbo biržą, Telšių teritorinę darbo biržą, Utenos teritorinę darbo biržą ir Vilniaus teritorinę darbo biržą prijungiant prie Lietuvos darbo biržos. Lietuvos darbo birža parengė reorganizavimo sąlygas, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. vasario 7 d. nutarimu Nr. 133. Reorganizuojamų įstaigų teisės ir pareigos pereis reorganizavime dalyvaujančiai Lietuvos darbo biržai nuo 2018 m. spalio 1 d.
2018 m. vasario 20 d.
Darbo rinkos
Įsiteisėjo Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas, kuriame suformuota teismų praktika, reikšminga nagrinėjant juridinių asmenų prašymus suteikti socialinės įmonės statusą. Priimtame sprendime konstatuota, kad juridiniai asmenys, siekiantys gauti socialinės įmonės statusą, iki prašymo pateikimo dienos veiklą turi vykdyti ne trumpesnį nei 12 mėnesių laikotarpį, kad būtų galima įsitikinti Socialinių įmonių įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 1 punkte (dėl kalendorinio metinio vidutinio sąrašuose esančių darbuotojų skaičiaus atitikimo) nustatytos sąlygos buvimu.
2018 m. vasario 12 d.
Darbo rinkos
Startuoja Lietuvos darbo biržos projektas „Tapk-Tavo ateities perspektyvų kūrimas“. 2018 – 2020 metais visoje šalyje bus sudarytos galimybės net 23520 darbo biržos klientų – ilgalaikių, nekvalifikuotų asmenų ir neįgaliųjų įgyti kvalifikaciją ir įsidarbinti pagal įgytą profesiją, taip pat bus sudaryta galimybė, jeigu tai yra būtina, darbdaviams, įdarbinantiems darbo biržos klientus, pasinaudoti subsidijavimo priemone. Pirmą kartą 3440 darbo ieškančių žmonių bus taikoma keletas viena kitą papildančių priemonių: po profesinio mokymo ir įdarbinimo pagal pameistrystės sutartį jie galės praktiką įtvirtinti dalyvaujant darbo įgūdžių įgijimo rėmimo arba įdarbinimo subsidijuojant priemonėse bei gauti kompensaciją kelionės išlaidoms į darbą ir atgal.
2018 m. vasario 5 d.
Darbo rinkos
Vilniuje, parodų centre „Litexpo“ vasario 8–10 d. vyksiančioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“ veiks Jaunimo darbo centro stendas, kuris kvies jaunuolius nebijoti iššūkių, ieškoti savęs ir išnaudoti visas užimtumo galimybes.
2018 m. vasario 1 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo birža kartu su teritorinėmis darbo biržomis pradeda įgyvendinti projektą „Pasinaudok galimybe“ skirtą darbo biržos klientams vyresniems kaip 54 metai. Planuojama 2018 – 2020 metais sudaryti galimybes visoje Lietuvoje 5880 darbo biržos klientams, vyresniems kaip 54 metai, įgyti kvalifikaciją ir įsidarbinti pagal įgytą profesiją, taip pat bus sudaryta galimybė, jeigu tai yra būtina, darbdaviams, įdarbinantiems darbo biržos klientus, vyresnius kaip 54 metai, pasinaudoti subsidijavimo priemone.
2018 m. sausio 4 d.
Darbo rinkos
33 proc. vyrų ir 48 proc. moterų tarp 55 ir 64 metų 2016 m. Europos Sąjungoje buvo ekonomiškai neaktyvūs („Eurostat“ duomenimis). Lietuvoje 27,3 proc. vyrų ir 31,6 proc. moterų minėtoje amžiaus grupėje yra ekonomiškai neaktyvūs (Statistikos departamento duomenys). Kita vertus, 2017 m. gruodžio 1 d. Darbo biržoje registruota 8 071 laisva darbo vieta ir 55 817 darbo ieškančių vyresnio amžiaus žmonių.
2017 m. gruodžio 15 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo birža kartu su tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Dress for Success“ atstovybe Lietuvoje inicijuoja bendrą socialinį projektą „Mes rengiame moteris sėkmei“ – kartu planuojama įgalinti ne mažiau kaip 100 moterų siekti ekonominės nepriklausomybės, padedant pasiruošti darbo rinkai ir taip simboliškai prisidedant prie Lietuvos šimtmečio minėjimo 2018 metais. Bendradarbiavimo sutartyje numatoma didinti galimybes darbo ieškančioms moterims integruotis į darbo rinką, o darbdaviams surasti darbuotojų. Socialinio projekto metu 100 moterų bus suteiktos nemokamos įvaizdžio kūrimo ir ugdomojo vadovavimo (koučingo) paslaugos, kurios padės pasirengti darbo pokalbiui ir dalyvauti darbo rinkoje.
2017 m. gruodžio 14 d.
Darbo rinkos
Kelerius metus brandinti Darbo biržos pokyčiai – jau ant įsigalėjimo slenksčio. Jei Seimas pritars pertvarkai dar šiemet, sausį prasidės darbai, o nuo spalio Lietuvoje veiks ne Darbo birža, o Užimtumo tarnyba. Svarbiausia, aišku, – ne pavadinimas, o pačios permainos. Tiek Darbo biržos vadovė Ligita Valalytė, tiek Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė tikina, kad jos užtikrins kur kas efektyvesnį darbą, nes bus orientuotos į pačios paslaugos suteikimą, į ieškantįjį darbo ir verslą – tą darbą siūlantį.
2017 m. lapkričio 23 d.
Darbo rinkos
Per ketverius ateinančius metus Lietuvos darbo birža siekia tapti pripažinta ir dinamiška užimtumo skatinimo organizacija, orientuota į kokybiškas tarpininkavimo įdarbinant paslaugas ir glaudžiai bendradarbiaujanti su darbdaviais. Darbo su darbdaviais strategija numato šiam tikslui būtinus įgyvendinti uždavinius, žingsnius bei naujus veiklų vertinimo rodiklius. Pristatyme taip pat dalyvavo bei savo poreikius ir vizijas pristatė LDB partneriai – atstovai iš Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA, personalo atrankos UAB „Alliance for Recruitment“, „Investuok Lietuvoje“ ir „Code academy“.
2017 m. rugsėjo 1 d.
Darbo rinkos
Šiuo metu Lietuvos įmonėse sukasi apie 3000 laisvų kėdžių, laukiančių, kol jas užims IT specialistai. Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje (LDB) buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. LDB informuoja, kad šiuo metu dažniausiai darbo ieško pardavėjai, reklamos ir rinkodaros, apskaitos ir buhalterijos specialistai bei kt., tačiau daugiausiai darbuotojų trūksta transporto, pramonės ir IT sektoriuose. Toks neatitikimas ieškantiems darbo turi dvejopą išeitį – arba laukti, kol rinka prisitaikys prie darbuotojų lūkesčių, arba persikvalifikuoti. LDB duomenimis, pastarąjį variantą pasirinko daugiau nei 11390 darbo ieškančių asmenų.
2017 m. rugpjūčio 28 d.
Darbo rinkos
Mažėjant darbingo amžiaus žmonių skaičiui ir esant dideliems emigracijos mastams, tenka vėlinti pensinį amžių. Tačiau vėlinant pensinį amžių reikia užtikrinti, kad priešpensinio amžiaus žmonės nebus diskriminuojami darbo rinkoje. Prie to prisideda Lietuvos darbo birža jau trečius metus įgyvendindama projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, kuris suteikia vyresnio amžiaus žmonėms galimybes dalyvauti profesinio mokymo, įdarbinimo subsidijuojant ir teritorinio judumo rėmimo priemonėse ir tokiu būdu sugrįžti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios šiomis priemonėmis pasinaudojo daugiau kaip 13,3 tūkst. darbo nerandančių vyresnio amžiaus asmenų.
Naujienų archyvas