RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2016 m. spalio 21 d.
Darbo rinkos
„Jauni, energingi, tačiau nepastovūs ir nežinantys, ko nori, stokojantys motyvacijos dirbti“, „Neturi patirties, turėsiu daug į tokį darbuotoją investuoti“ – taip dažnai darbdaviai apibūdina jaunuolius, ieškančius išsvajotos darbo vietos. Nepaisant to, darbdaviai vis dažniau ieško darbuotojų jaunimo tarpe, nes mano, kad jauni darbuotojai yra imlesni, greičiau prisitaiko prie naujovių ir lengviau įsisavina naujas technologijas. Visgi patraukliai prisistatyti darbdaviui ir parodyti savo stiprybes sugeba ne kiekvienas jaunuolis.
2016 m. spalio 19 d.
Darbo rinkos
Pirmą kartą aukštos kvalifikacijos specialistų įdarbinimo srityje pasitelktas privatus personalo paieškos ir atrankos sektorius. Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė ir didžiausios specialistų personalo paieškos kompanijos UAB „Alliance for Recruitment” partneris Andrius Francas pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
2016 m. spalio 18 d.
Darbo rinkos
Nuo liepos 1-osios Lietuvos darbo birža taiko pilotinį klientų aptarnavimo modelį 14 klientų aptarnavimo skyrių – Alytuje, Kauno mieste ir rajone, Kaišiadoryse, Klaipėdoje, Skuode, Vilkaviškyje, Panevėžyje, Biržuose, Akmenėje, Šilalėje, Telšiuose, Molėtuose ir Širvintose. Čia jau matomi pirmieji rezultatai – sumažėjo laisvų darbo vietų užpildymo trukmė, sutrumpėjo klientų aptarnavimo laikas. Pagal naująjį modelį daugiau dėmesio skiriama individualiam darbui su kiekvienu klientu. Šiandien Lietuvos darbo biržoje vykstančiame seminare aptarti darbo ieškančių asmenų įsidarbinimo galimybių vertinimo kriterijai ir jų taikymas, laisvų darbo vietų užpildymo proceso organizavimas ir įgyvendinimas. Įvertinta, kas naujajame modelyje geriausia veikia, o kas yra taisytina. Taip pat pristatyta Europos Komisijos ilgalaikių bedarbių iniciatyva.
2016 m. spalio 13 d.
Darbo rinkos
Spalio 13 d. šalyje duris atvėrė du nauji jaunimo darbo centrai – Radviliškio ir Rokiškio jaunimo bendruomenės nuo šiol turės atviro informavimo erdves, kuriose bus teikiamos darbo rinkos paslaugos. Ir Šiaulių, ir Panevėžio regionuose dabar veiks po penkis centrus, kur jaunuomenė bus konsultuojama profesinio orientavimo, konsultavimo ir karjeros planavimo klausimais. Neseniai įkurtuvių nuotaikomis gyveno širvintiškiai ir trakiečiai. Šiemet bus atidaromi devyni jaunimo darbo centrai – iki metų pabaigos naujų paslaugų sulauks dar penkių atokesnių miestelių jaunieji gyventojai.
2016 m. spalio 12 d.
Darbo rinkos
Šiandien, spalio 12 dieną, VŠĮ „Neįgaliųjų ugdymo ir lavinimo centras „Tu gali“ pristatė fotovoltinių modulių gamybos ceche pradedamą naują veiklą. Naujos darbo vietos skirtos tik neįgaliems darbuotojams. Bendradarbiaujant su Lietuvos darbo birža sukurtose darbo vietose bus įdarbinta 16 žmonių su negalia. Naujame ceche valstybės pagalbos dėka įrengta šiuolaikinė moderni, pusiau automatizuota nestandartinių ir standartinių fotovoltinių modulių gamybinė linija.
2016 m. spalio 5 d.
Darbo rinkos
Rugsėjį padidėjo nedirbančių gyventojų užimtumas – į darbo rinką padėta sugrįžti 32,3 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Ketvirtadaliu daugiau nei prieš mėnesį – 18,4 tūkst. asmenų suteikta tarpininkavimo įdarbinant paslaugų. Verslo liudijimus iki 6 mėnesių įsigijo 8,2 tūkst. norinčių dirbti savarankiškai. Pirmąjį rudens mėnesį 213 šalies darbdavių, sudariusiems trišales sutartis, nusiųsta parengti trūkstamų paklausių profesijų beveik 300 darbuotojų.
2016 m. rugsėjo 23 d.
Darbo rinkos
Rugsėjo 23 dieną jaunimo darbo centras atidarytas Širvintų jaunimo bendruomenei – šiais metais tai antrasis naujas centras, pradėjęs veiklą Vilniaus regione. Jauniesiems širvintiškiams, kurie nedirba, nesimoko ir neturi užimtumo čia bus teikiamos informavimo ir konsultavimo paslaugos atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir galimybes. Jaunimo darbo centrų tinklo plėtra toliau tęsiasi – šiais metais iš viso bus atidaryti 8 nauji centrai visoje šalyje siekiant jaunuoliams geresnių ir prieinamų paslaugų. Tai jau 39-asis jaunimo darbo centras šalyje ir 6-asis Vilniaus regione.
2016 m. rugsėjo 16 d.
Darbo rinkos
Beveik 5 tūkst. aukštųjų ir profesinių mokyklų absolventų dalyvavo kasmetinėje jaunimo darbo centrų renginių akcijoje „Nuo diplomo iki darbo sutarties“. Du vasaros mėnesius vykusios akcijos metu darbo sutartis pasirašė per 2 tūkst. diplomuotų jaunuolių – 500 daugiau nei pernai.
2016 m. rugsėjo 15 d.
Darbo rinkos
Projektas „Atrask save“ stiprina jėgas ir visoje šalyje ieško psichologijos, teisės ir informatikos specialistų! Norite prisidėti prie efektyvesnės jaunimo integracijos į darbo rinką – tapkite mūsų komandos nariu!
2016 m. rugsėjo 9 d.
Darbo rinkos
Jaunimo garantijos – visomis Europos Sąjungos kalbomis skambanti frazė, tačiau jaunam žmogui vis dar kyla klausimų – kas tai, kaip jomis pasinaudoti ir kokia jų nauda? Būtent Jaunimo garantijoms viešinti verslas kartu su viešuoju sektoriumi įgyvendina projektą „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“. Lietuvos darbo birža, viena iš projekto partnerių, rugsėjį startuoja su renginių ciklu „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ ir kviečia jaunimą dalyvauti.
2016 m. rugsėjo 9 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo darbo centrų komanda šiemet pirmą kartą dalyvavo kasmetiniame „BZN start“ renginyje, skirtame plėsti verslo pažinčių ratą. „Verslo pažinčių BBQ“ suteikė galimybę ne tik skatinti jaunuolių verslumą, bet ir pristatyti darbo biržos paslaugas renginyje dalyvavusiems darbdaviams.
2016 m. rugsėjo 6 d.
Darbo rinkos
Auganti konkurencija ir spartus technologijų diegimas kelia vis didesnius reikalavimus tiek darbdaviams – naujų darbo vietų kūrėjams, tiek pretendentams tas vietas užimti. Bedarbių gretoms retėjant girdime darbdavių žodžius, jog trūksta darbuotojų. Ne viena įmonė patiria išbandymą, kaip išgyventi, kai nėra kam dirbti. Dalis darbdavių šią nišą užpildo kvalifikuotais darbuotojais iš trečiųjų šalių. Jei aukštos kvalifikacijos darbuotojų poreikis yra nuolatinis ir, kitaip tariant, nenutrūkstamas, darbininkų profesionalų ir meistrų irgi jau pasigendama ne vienerius metus, tai paprastų ir nekvalifikuotų darbuotojų tarsi ir turėtų pakakti – turime nedirbančių gyventojų rezervą. Kas jie tokie? Kodėl darbo rinka jiems nedraugiška?
Naujienų archyvas