RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2015 m. spalio 7 d.
Darbo rinkos
Rugsėjį darbo rinkos aktyvumą sąlygojo dar labiau išaugusi darbo paklausa – darbdaviai įregistravo darbo biržoje daugiausiai šiais metais laisvų darbo vietų – 35,3 tūkst. Tai 4 proc. daugiau nei rugpjūtį ir 8,4 proc. daugiau nei pernai rugsėjį. Pirmąjį rudens mėnesį poreikis didėjo augalininkystės ir gyvulininkystės darbininkams, slaugos specialistams, sandėliavimo darbuotojams, dailidėms ir staliams, verslo paslaugų agentams ir suvirintojams.
2015 m. spalio 5 d.
Darbo rinkos
Beveik du mėnesius trukęs Jaunimo garantijų renginių turas šiandien Ukmergės miesto parke baigia savo kelionę po Lietuvą. Turo metu žinomo teatro „Kitas kampas“ aktoriai aplankė 20 šalies miestų ir miestelių, kur kvietė jaunuolius ne tik padiskutuoti apie ateities perspektyvas, bet ir skatino juos įsitraukti į improvizacinius žaidimus, išbandyti įvairius profesinius, darbo paieškos, gyvenimo aprašymo rengimo siužetus
2015 m. spalio 2 d.
Darbo rinkos
Nuo lapkričio 1 d. socialinių įmonių veiklos priežiūros funkcija yra perduodama Valstybinei darbo inspekcijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
2015 m. spalio 1 d.
Darbo rinkos
Nuolat stiprėjantis susidomėjimas atvyksiančiais į Lietuvą pabėgėliais, diskusijos apie jų integraciją į visuomenę ir darbo rinką, paskatino darbo biržą įvertinti šį naują iššūkį ir numatyti tam tikras veiklos kryptis. Jau parengtas pabėgėlių integracijos priemonių planas, o šiandien Kauno teritorinė darbo birža ir Pabėgėlių priėmimo centras pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
2015 m. spalio 1 d.
Darbo rinkos
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, visoje ES nedarbo lygis 2015 m. rugpjūtį siekė 9,5 proc. ir liko stabilus, palyginti su liepa, bei mažesnis nei praėjusių metų rugpjūtį, kai sudarė 10,1 proc.
2015 m. rugsėjo 30 d.
Darbo rinkos
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko su darbdavių ir investuotojų atstovais. Per susitikimą dalintasi informacija, nuomonėmis ir įžvalgomis, kaip geriausiai integruoti pabėgėlius į Lietuvos darbo rinką, kokios yra darbdavių galimybės ir poreikis.
2015 m. rugsėjo 25 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo biržos akcijos „Nuo diplomo iki darbo sutarties“ daugiau nei 550 renginių dalyvavo 7 tūkst. diplomuotų absolventų ir tolesnių studijų nepasirinkusių abiturientų. Ketvirtus metus du vasaros mėnesius vykstantis renginių ciklas yra aktualus ir naudingas darbo rinkoje neįsitvirtinusiam jaunimui. Šiuose renginiuose siekiama jam patarti ir padėti rasti geriausias profesines galimybes bei jaunus specialistus pristatyti darbdaviams. Akcijos metu 1,5 tūkst. akcijos dalyvių jau įsidarbino.
2015 m. rugsėjo 25 d.
Darbo rinkos
Rugsėjo 25-27 dienomis mobilus Jaunimo darbo centras pirmą kartą veikė 20-oje tarptautinėje verslo ir pasiekimų parodoje „Expo Aukštaitija 2015". Panevėžio teritorinės darbo biržos darbuotojai Jaunimo darbo centro stende teikė informaciją ir konsultacijas, supažindino su įsidarbinimo galimybėmis ir kt. Mobiliame Jaunimo darbo centre apsilankė Lietuvos Respublikos premjeras Algirdas Butkevičius, kuris pasidžiaugė, jog paslaugos jaunimui tampa vis labiau prieinamos.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Darbo rinkos
Netrukus jaunimas turės dar daugiau galimybių integruotis į darbo rinką. Šią savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos darbo birža pasirašė trišalę sutartį dėl projekto „Atrask save“ įgyvendinimo. Tai naujasis nuo 2014 m. Lietuvoje įgyvendinamos Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas, skirtas 15–29 metų niekur nedirbantiems, nesimokantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems jaunuoliams.
2015 m. rugsėjo 22 d.
Darbo rinkos
Darbo biržoje kas penktas registruotas bedarbis – vyresnis nei 55 metų amžiaus. Kiekvieno darbo biografija skirtinga: vienas laiku neįgijo profesijos arba prarado profesinius įgūdžius, kitas retsykiais dirba trumpalaikius darbus ir vis sugrįžta į darbo biržą, trečiam darbo rinkoje nepavyko įsitvirtinti ir tapo ilgalaikiu bedarbiu. Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame projekte „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“ vyresni kaip 54 metų bedarbiai gali dalyvauti profesinio mokymo, įdarbinimo subsidijuojant ir teritorinio judumo rėmimo veiklose. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios – šių metų sausio 1 d. – šiomis priemonėmis pasinaudojo daugiau nei 2,5 tūkst. nerandančių darbo vyresnio amžiaus bedarbių.
2015 m. rugsėjo 17 d.
Darbo rinkos
Rugsėjo 18 d. Pasvalyje startuoja antrasis šiais metais ir 31-asis jaunimo darbo centras šalyje. Panevėžio teritorinės darbo biržos aptarnaujamoje teritorijoje tai jau ketvirtoji jaunimui skirta erdvė. Prieš savaitę jaunimo darbo centro atidarymu džiaugėsi Kupiškio jaunimas. Naujasis centras veiks erdviose patalpose ir patogioje vietoje – Pasvalio skyriuje, Taikos g. 18A. Visiems šio Šiaurės Lietuvos miesto jaunuoliams, kurie nedirba, nesimoko ir neturi užimtumo, bus sudarytos sąlygos gauti geresnes ir labiau prieinamas paslaugas. Jie bus informuojami ir konsultuojami atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir galimybes.
Naujienų archyvas