RSS piktogramaJeigu pageidaujate gauti darbo biržos naujienas RSS naujienų kanalu, spragtelkite kairėje esantį simbolį.
Lietuvos darbo biržos elektroninės paslaugos yra nemokamos.
 
2016 m. liepos 22 d.
Darbo rinkos
Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybinės užimtumo tarnybos tęsia bendradarbiavimą, organizuodamos teritorinių padalinių specialistų mokymąsi ir gerosios patirties sklaidą. Liepos 20 – 21 dienomis Kauno teritorinėje darbo biržoje vykusioje konferencijoje „Kaip padidinti vyresnio amžiaus žmonių integraciją į darbo rinką“ delegacijos mokėsi vienos iš kitų, kaip geriau padėti vyresnio amžiaus asmenims dalyvauti darbo rinkoje.
2016 m. liepos 14 d.
Darbo rinkos
Amsterdame (Nyderlandų Karalystė) vykusiame 5-ajame Europos Sąjungos valstybinių užimtumo tarnybų (VUT) posėdyje valdybos nariai diskutavo apie europines iniciatyvas, darbo rinkos iššūkius ir vykdomas reformas. Daugiausia dėmesio skirta Europos socialinių teisių ramsčio iniciatyvai, įtraukiai darbo rinkai, pabėgėlių situacijai, lyginamojo mokymosi rezultatams aptarti ir kt.
2016 m. liepos 13 d.
Darbo rinkos
Šalies jaunimo darbo centruose prasideda renginių ciklas – „Nuo diplomo iki darbo sutarties“. Jau tradiciniu tapusi akcija absolventams kasmet vis daugiau sulaukia jų dėmesio – pernai dalyvavo per 7 tūkst. jaunuolių. Akcijoje, kuria siekiama greičiau ir sklandžiau integruoti jaunimą į darbo rinką, kviečiami ir tolesnių studijų nepasirinkę abiturientai.
2016 m. liepos 13 d.
Darbo rinkos
Jau pusantrų metų Lietuvos darbo birža įgyvendina ESF projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, skirtą padėti 55 metų ir vyresniems darbo ieškantiems asmenims kelti kvalifikaciją, įgytų naujų profesinių gebėjimų ar patobulinti jau turimus. Daugiau kaip 7,4 tūkst. projekto dalyvių įsitvirtino darbo rinkoje, įgiję paklausias apdailininko, santechniko, sunkiasvorių sunkvežimių vairuotojo, apskaitininko, valytojo, pardavėjo, pastatų apšiltintojo, tekintojo, suvirintojo, virėjo ar konditerio, siuvėjo, slaugytojo padėjėjo ir kt. profesijas.
2016 m. liepos 8 d.
Darbo rinkos
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) pristatyta nuo šių metų liepos 1 d. pradedama taikyti naujovė – 14 Lietuvos teritorinių darbo biržų skyrių klientus aptarnaus pagal naują modelį. Pagal šį modelį darbo biržos kliento įdarbinimo galimybės bus vertinamos jau nuo pat pirmo apsilankymo. Planuojama, kad visas šalies darbo biržų tinklas pagal naują modelį pradės veikti nuo 2017 m. antrojo ketvirčio.
2016 m. liepos 8 d.
Darbo rinkos
Beveik kas trečias registruotas darbo biržoje darbingo amžiaus gyventojas metus ir ilgiau buvo neaktyvus darbo rinkoje, 41,3 proc. – be kvalifikacijos. Skatindama jų integraciją, Lietuvos darbo birža jau antrus metus įgyvendina ESF projektą „Ilgalaikių bedarbių įdarbinimo rėmimas“ – visoje Lietuvoje šio projekto veiklose jau dalyvavo daugiau kaip 9,8 tūkst. ilgai nedirbusių gyventojų.
2016 m. liepos 5 d.
Darbo rinkos
Lietuvos darbo biržos duomenų registre liepos 1 d. buvo 132,9 tūkst. bedarbių – 20,4 tūkst. mažiau, palyginti su analogišku laikotarpiu pernai. Paskutinį kartą panašus skaičius fiksuotas 2009 metų pradžioje. Birželį registruotų darbo biržoje dalis tarp darbingo amžiaus gyventojų nukrito 0,2 proc. punkto iki 7,4 proc.
2016 m. liepos 1 d.
Darbo rinkos
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, visoje ES nedarbo lygis šių metų gegužę siekė 8,6 proc. ir sumažėjo, palyginti su 2016 m. balandžiu, kai siekė 8,7 proc. ir 2015 m. geguže, kai sudarė 9,6 proc. Tai žemiausias nedarbas ES nuo 2009 m. kovo mėn.
2016 m. birželio 30 d.
Darbo rinkos
Šiandien, birželio 30 d., Trakuose duris atvėrė naujas Jaunimo darbo centras. Tai jau penktoji informacinė erdvė jaunuoliams Vilniaus apskrityje ir 38-toji Lietuvoje, kurioje jiems bus teikiamos informavimo ir konsultavimo paslaugos. Profesinis orientavimas, karjeros planavimas, verslo kūrimas ar sėkmingas įsidarbinimas – tai tik kelios iš daugelio renginių temų, kurie bus nuolat organizuojami Trakų jaunimo darbo centre.
2016 m. birželio 17 d.
Darbo rinkos
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Skuode atidarė Klaipėdos teritorinės darbo biržos Skuodo skyriaus naują klientų aptarnavimo informacinę erdvę, kurioje Skuodo rajono gyventojai įdarbinimo paslaugas nuo šiol galės gauti dar patogiau.
2016 m. birželio 10 d.
Darbo rinkos
Šiandien, birželio 10 d., vykusiame Trišalės komisijos prie Lietuvos darbo biržos posėdyje darbdavių ir profesinių sąjungų bei valstybinių įstaigų atstovams buvo pristatyti projekto „Atrask save“ rezultatai.
2016 m. birželio 8 d.
Darbo rinkos
Renginių akcija besimokantiems jaunuoliams įgavo pagreitį – darbdaviai ketina jų įdarbinti dvigubai daugiau nei pernai. Darbo vasarą aktyviai jau ieško per 1,3 tūkst. moksleivių, iš jų 82 proc. – nepilnamečiai. Darbo biržos duomenų registre šiuo metu yra paskelbtos 64 laisvos darbo vietos moksleiviams. Jie gali ne tik registruotis šalies jaunimo darbo centruose, bet ir dalyvauti organizuojamuose renginiuose.
2016 m. birželio 6 d.
Darbo rinkos
Praėjusią savaitę Lietuvos, Latvijos ir Estijos delegacijos Šiaulių teritorinėje darbo biržoje susitiko pasidalinti savo šalyse taikoma darbo su jaunimu praktika. Tarpusavio mokymosi seminare „Jaunimo garantijos Baltijos šalyse: nuo nacionalinių įsipareigojimų iki įgyvendinimo vietos lygiu“ aptarti Jaunimo garantijų iniciatyvos stebėsenos rezultatai, karjeros planavimo priemonės, partnerystės svarba, komunikavimas su jaunimu, pagalba įsidarbinti neįgaliesiems ir neaktyvių jaunuolių užimtumas.
Naujienų archyvas