Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Lietuvos darbo birža kartu su tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Dress for Success“ atstovybe Lietuvoje inicijuoja bendrą socialinį projektą „Mes rengiame moteris sėkmei“ – kartu planuojama įgalinti ne mažiau kaip 100 moterų siekti ekonominės nepriklausomybės, padedant pasiruošti darbo rinkai ir taip simboliškai prisidedant prie Lietuvos šimtmečio minėjimo 2018 metais. Bendradarbiavimo sutartyje numatoma didinti galimybes darbo ieškančioms moterims integruotis į darbo rinką, o darbdaviams surasti darbuotojų. Socialinio projekto metu 100 moterų bus suteiktos nemokamos įvaizdžio kūrimo ir ugdomojo vadovavimo (koučingo) paslaugos, kurios padės pasirengti darbo pokalbiui ir dalyvauti darbo rinkoje.
portalas
Kelerius metus brandinti Darbo biržos pokyčiai – jau ant įsigalėjimo slenksčio. Jei Seimas pritars pertvarkai dar šiemet, sausį prasidės darbai, o nuo spalio Lietuvoje veiks ne Darbo birža, o Užimtumo tarnyba. Svarbiausia, aišku, – ne pavadinimas, o pačios permainos. Tiek Darbo biržos vadovė Ligita Valalytė, tiek Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė tikina, kad jos užtikrins kur kas efektyvesnį darbą, nes bus orientuotos į pačios paslaugos suteikimą, į ieškantįjį darbo ir verslą – tą darbą siūlantį.
Šiandien į diskusiją „Kaip galime užtikrinti žmonių su negalia įdarbinimą?“ Seime sukviesti įvairių ministerijų, verslo, žmonių su negalia organizacijų atstovai aptarė priemones, kuriomis pasitelkiant gerąją socialiai atsakingo verslo patirtį ir itin glaudžiai bendradarbiaujant su žmonių su negalia organizacijomis, bus skatinamas žmonių su negalia aktyvus dalyvavimas atviroje darbo rinkoje. Viena iš jų – trejus metus truksiantis projektas, kurį įgyvendins Lietuvos darbo birža. Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė akcentavo , jog neįgaliųjų integracija atviroje darbo rinkoje yra taikoma praktika kai kuriose šalyse. Nuo kitų metų pradžios yra planuojama teikti paslaugas neįgaliems klientams atvejo vadybos principu ir taip pat dešimtyje darbo biržų skyrių įdarbinti asmenis turinčius negalią arba išmanančius įvairius negalios pobūdžius.
Metams baigiantis, sezoniškumas darbo rinkoje vis labiau juntamas – lėtėja visus metus augusi paklausa. Rinkoje per mėnesį darbuotojų poreikis sumažėjo – darbdaviai pateikė 4,5 tūkst. mažiau darbo pasiūlymų nei spalį. Darbo birža darbo ieškantiems žmonėms galėjo pasiūlyti 24,3 tūkst. laisvų darbo vietų – geriausias įsidarbinimo galimybes turėjo įvairių transporto priemonių vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai bei siuvėjai. Lapkritį didėjo pardavėjų, virėjų, pramonės ir žemės ūkio mašinų mechanikų ir remontininkų poreikis. Laikinų darbų veiklos pobūdis paskutinį rudens mėnesį keitėsi – artėjant didžiausioms metų šventėms, įsibėgėjo šventinė prekyba eglutėmis, fejerverkais ir kitais kalėdiniais ir naujametiniais atributais.
Moldova
Lietuvos darbo biržoje ir Vilniaus teritorinėje darbo biržoje lankosi Moldovos Respublikos sveikatos, darbo ir socialinės apsaugos ministerijos delegacija. Šis vizitas skirtas susipažinti su Lietuvos darbo biržoje vykstančiais pokyčiais, diegiama kokybės vadybos sistema, dalyvavimu ES lyginamojo mokymosi projekte, veikla ir teikiamomis paslaugomis, aktyvios darbo rinkos politikos priemonėmis, situacija darbo rinkoje, prognozavimu ir stebėsena. Delegaciją pasveikinusi Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė pristatė organizacijoje įgyvendinamus pokyčius, kuriuos neseniai įvertinę Europos Komisijos ekspertai patvirtino: einate teisinga linkme. „Pagrindinis pokyčių tikslas – konsoliduoti darbo biržos žmogiškuosius išteklius, optimizuoti infrastruktūrą bei funkcijas, įdiegti standartizuotas paslaugas darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams visos šalies mastu. Šiuo metu yra baigiami du strateginiai dokumentai – darbo su darbdaviais standartas ir klientų aptarnavimo standartas, kuriuose ir atsispindi mūsų kokybinių pokyčių siekis – aktyvus darbas su klientu, nesvarbu, kokiai tikslinei grupei jis priklauso“, – akcentavo vadovė.
Viešojoje erdvėje iškilus klausimams dėl lapkričio 9 d. Šalčininkuose vykusio įdarbinimo kompanijos „Headex“ ir Vilniaus teritorinės darbo biržos renginio „Darbo užsienyje baimės ir realijos“ turinio, neva skatinusio emigruoti ir rinktis darbą užsienyje, Lietuvos darbo birža savo ruožtu tikslina pasirodžiusią informaciją. „Minimame renginyje Šalčininkuose buvo akcentuojama ne galimybė įsidarbinti užsienyje, bet tai, kokios yra vienos ar kitos šalies sąlygos darbo rinkoje, kokie teisės aktai galioja, į ką reikia atkreipti dėmesį pasirašant sutartis su įdarbinimo agentūromis, kad Lietuvos piliečiai nevažiuotų nežinodami situacijos ir sąlygų kitoje šalyje“, – komentavo Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.
Per ketverius ateinančius metus Lietuvos darbo birža siekia tapti pripažinta ir dinamiška užimtumo skatinimo organizacija, orientuota į kokybiškas tarpininkavimo įdarbinant paslaugas ir glaudžiai bendradarbiaujanti su darbdaviais. Darbo su darbdaviais strategija numato šiam tikslui būtinus įgyvendinti uždavinius, žingsnius bei naujus veiklų vertinimo rodiklius. Pristatyme taip pat dalyvavo bei savo poreikius ir vizijas pristatė LDB partneriai – atstovai iš Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA, personalo atrankos UAB „Alliance for Recruitment“, „Investuok Lietuvoje“ ir „Code academy“.

 Darbo rinka

Per lapkričio mėnesį į teritorines darbo biržas kreipėsi 22,8 tūkst. darbo ieškančių asmenų. Artėjant žiemai darbuotojų poreikis sumažėjo - darbdaviai jiems galėjo pasiūlyti 24 tūkst. laisvų darbo vietų. Didžiausias įsidarbinimo galimybes turėjo įvairių transporto priemonių vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, siuvėjai ir parduotuvių pardavėjai.

Teritorinių darbo biržų specialistai per lapkritį į darbo rinką padėjo sugrįžti 24 tūkst. bedarbių. Padėta įsidarbinti 12,8 tūkst., savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn., pradėjo 7,2 tūkst. ir į aktyvios darbo rinkos politikos priemones nusiųsta 4 tūkst. asmenų. Daugiau nei 2,2 tūkst. darbo neturinčių asmenų nusiųsta įgyti naujų profesinių kompetencijų.

 

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai

Renginių nėra.