Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Šalies VUI
Investicijų stokojančiose vietovėse 116 vietinių užimtumo iniciatyvų 2016 metais sujudino vietos bendruomenes – nauji ar plėtojami verslai sukūrė 458 naujas darbo vietas nedirbantiems gyventojams. Daugiausiai – net 20 projektų gavę valstybės paramą įgyvendino Telšių regiono darbdaviai, po 15 – Alytaus ir Kauno, po 13 – Tauragės ir Utenos. Tautinių mažumų teritorijose – Ignalinos, Šalčininkų, Švenčionių, Vilniaus, Zarasų rajonuose ir Visagino mieste – realizavus 15 projektų, įsteigta 60 naujų darbo vietų nedirbantiems gyventojams.
Šiandien, gegužės 9 dieną, su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) Europos departamento misijos, vadovaujamos šio departamento atstovų Christoph Klingen ir Pelchu Xle susitiko Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, departamento direktorė Inga Liubertė, skyrių vedėjai Daiva Liugiene ir Vygintas Morkūnas. TVF ekspertai domėjosi situacija darbo rinkoje, tendencijomis ir pokyčiais. Įvertinant darbo paklausą ir pasiūlą buvo pažymėti teritoriniai skirtumai, lemiantys darbo ieškančių žmonių įsidarbinimo galimybes. Svečiai domėjosi paklausiomis ir nepaklausiomis rinkoje profesijomis.
Kepėjai
Balandį darbo paklausa keitėsi – augo darbo pasiūlymų apgyvendinimo ir maitinimo, o mažėjo miškininkystės ir medienos ruošos sektoriuje. Sezoninių darbų padaugėjo administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse ir prekyboje. Darbdaviai ruošiasi vasaros sezonui – laikiniems darbams ieškojo daugiau padavėjų ir barmenų, pagalbinių virtuvės darbininkų, virėjų ir pardavėjų. Darbo jėgos paklausa per mėnesį šiek tiek šoktelėjo – darbdaviai įregistravo 30,1 tūkst. laisvų darbo vietų.
„Mes, „Vilnius Coding School“, tikime, kad Lietuvoje yra daug potencialių talentingų programuotojų, kurie gali tapti Lietuvos ir pasaulio IT lyderiais“, – taip prisistato IT mokykla, veikianti Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Jaunatviški, veržlūs ir profesionalūs mokytojai pasiryžę kiekvienam mokiniui padėti suvokti ir išmokyti taikyti praktiškai pagrindinius programavimo principus, o baigusių mokymus čia niekas „nepameta“ – suteikia galimybę įsidarbinti pradedančiuoju programuotoju. Lietuvos darbo birža džiaugiasi ne tik tuo, kad tokių įmonių Lietuvoje atsiranda vis daugiau, bet ir tuo, kad sėkmingai bendradarbiauja su „Vilnius Coding School“.
Patvirtintas 2017 metais finansuojamų iš Užimtumo fondo lėšų vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektų sąrašas. Šiais metais numatyta įgyvendinti 98 projektus, įsteigti 433 naujas darbo vietas, panaudoti 5,23 mln. Eur valstybės paramos lėšų.
Narcizai
Kovą didesnė tikimybė buvo susirasti darbą – tai patvirtina daugiau nei ketvirtadaliu išaugęs darbo pasiūlymų skaičius – įregistruota 29,8 tūkst. laisvų darbo vietų. Šylant orams, ypač sujudo žemės ūkis ir statybos. Šiuose sektoriai augo darbuotojų poreikis – iš gausesnio darbo pasiūlymų skaičiaus geresnes galimybes rinktis turi judamųjų žemės ir miškų ūkio įrenginių operatoriai, miškų ūkio statybos darbininkai. Darbo rinkoje greičiausiai įsidarbinti gali pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, virėjai, suvirintojai ir siuvėjai.
Renginių turas „Jaunimo garantijos – Sužinok, kad gali!“ baigėsi – iš Marijampolės simbolinis geltonasis autobusiukas išvyko dar praėjusių metų rugsėjo 7d., apkeliavo beveik visą Lietuvą, o paskutiniajam vizitui sustojo Kupiškyje. 60-yje renginių dalyvavo 1652 niekur nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai, kurie išklausė profesionalaus lektoriaus, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultanto Mindaugo Vidugirio paskaitų, dalyvavo interaktyviuose užsiėmimuose ir aplankė 60 šalies darbdavių. Visų renginių tikslas buvo vienas – padėti jaunam žmogui patikėti savo potencialu ir galimybėmis.

 Darbo rinka

Balandžio mėnesį Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo registruota per 30 tūkst. darbo pasiūlymų. Keitėsi darbo paklausos struktūra – augo darbo pasiūlymų apgyvendinimo ir maitinimo,  o mažėjo miškininkystės ir medienos ruošos sektoriuje. Sezoninių darbų padaugėjo administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse ir prekyboje. Darbo jėgos pasiūla mažėjo - per mėnesį įregistruota 17,1 tūkst. bedarbių.

Registruotų darbo neturinčių asmenų skaičius per mėnesį mažėjo 7,4 tūkst. - gegužės 1 d. šalyje buvo 141,2 tūkst. bedarbių, tai yra 7,9 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nedirbančio 16 - 29 metų amžiaus jaunimo buvo registruota 21,6 tūkst., tai yra 4,1 proc. šios amžiaus grupės šalies gyventojų.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai