Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 

 Naujienos

Mongolų delegacija
Rugpjūčio 20-23 d. Lietuvos darbo biržoje lankosi Mongolijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Užimtumo ir socialinės paramos tarnybos atstovai pagal įgyvendinamą Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Parama užimtumo politikos, skatinančios darbo vietų kūrimą Mongolijoje, tobulinimui“.
Liepos 25 d. Lietuvos darbo biržos vadovė Ligita Valalytė dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų Aljanso ir Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro Kalvarijoje organizuotoje diskusijoje „Darbo rinka XXI a., darbuotojų mobilumas, šiuolaikinės vergovės apraiškos ir jos prevencija. ES perspektyva“, kur pristatė situaciją šalies darbo rinkoje ir užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo tendencijas.
Šalies darbo rinkoje neišnaudotas darbo jėgos potencialas – besimokantis 14 – 20 metų jaunimas. Jau nuo pavasario mokiniai aktyviai ieško laikino įsidarbinimo galimybių, o pasibaigus mokslo metams, į šalies 45 jaunimo darbo centrus kasdien užsuka vidutiniškai apie 100 moksleivių, kurie domisi darbu vasarą, konsultuojasi darbo teisės klausimais. Srautas itin suaktyvėjo birželį ir liepą, juolab, kad nebūtina registracija darbo biržoje – kiekvieną dieną telefonu, elektroniniu paštu ar tiesiogiai atvykus teikiama informacija apie laisvas darbo vietas moksleiviams ir studentams, specialiai visoje šalyje 2 mėnesius veikė akcija „Atvirų durų dienos moksleiviams“. Užimtumo besimokantis jaunimas ieško ir per socialinius tinklus – beveik kasdien Lietuvos darbo biržos Facebook paskyroje klausta, kur besimokančiam jaunimui vasaros būtų galima įsidarbinti.
Siekiant užtikrinti laisvą asmenų judėjimo principą Europos Sąjungoje ir Europos ekonominėje erdvėje bei plėsti Europoje veikiantį EURES tinklą, birželio 28 d. 14 val. Lietuvos darbo birža organizuoja renginį „EURES – Jūsų partneris Europoje“. Renginio metu bus pristatoma EURES tinklo veikla, svarbiausi EURES reglamento aspektai, bendradarbiavimo galimybės.
Šilutėje
Šilutės rajono savivaldybėje birželio 19 d. įvyko išplėstinis renginys, skirtas stiprinti partnerystę sprendžiant užimtumo klausimus Šilutės regione. Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė akcentavo, kad šiandienos didžiausias iššūkis darbo rinkoje yra darbuotojų trūkumas, o Šilutės darbo biržoje šiandien esantys 2,5 tūkst. registruotų darbo ieškančių asmenų yra didelis potencialas vietos darbo rinkai. Birželio mėnesį suintensyvinus darbą su darbo ieškančiais asmenimis, Šilutėje buvo stebimos nelegalaus darbo tendencijos, todėl kartu su Šilutės rajono savivaldybe ir Valstybine darbo inspekcija buvo organizuotas renginys nelegalaus darbo prevencijos klausimais regione „Nelegaliam darbui NE“.
Latvija
Latvijos 100-mečiui skirtoje tarptautinėje konferencijoje „Užimtumas Latvijoje vakar, šiandien ir rytoj", vykusioje gegužės 24 d. Rygoje, Latvijos ir užsienio ekspertai diskutavo aktualiais darbo rinkos klausimais, kurie ilgalaikėje perspektyvoje turi įtakos darbo rinkos plėtrai Latvijoje ir Baltijos šalyse. Apžvelgtos darbo rinkos tendencijos, istorinė patirtis ir ateities prognozės, globalizacijos, demografijos ir skaitmeninių technologijų poveikis, Latvijos darbo rinkos vystymasis tarptautiniame kontekste, darbo rinkos svarba pokyčiams, darbo aplinkai ir darbo formoms, žmogiškųjų išteklių plėtra ir verslo skatinimas.
Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, sukūrė Atsargos karių banką, kuriame darbo ieškantys atsargos kariai gali pateikti informaciją apie save ir greičiau susirasti tinkamą darbą, o darbdaviai – įdarbinti į atsargą išleistus karius.

 Lietuvos darbo biržos reorganizavimas

Mielas lankytojau,
Informuojame, kad nuo 2018 m. spalio 1 d. teritorinės darbo biržos bus reorganizuotos jungimo būdu jas prijungiant prie Lietuvos darbo biržos ir taps vienu juridiniu asmeniu - Užimtumo tarnyba. Pereinamuoju laikotarpiu paslaugos bus teikiamos įprasta tvarka. 

Išsamesnė informacija čia >

 Darbo rinka

Liepos mėnesio rodikliai Lietuvoje:

2018.08.01 registruotas nedarbas 8,2%, registruota darbo ieškančių – 176010, iš jų –  bedarbių – 142660. Per liepą įregistruota 20204 laisvų darbo vietų.

Darbo rinkos rodikliai

 

Daugiau apie darbo rinkos rodiklius skaitykite čia >

 

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 Renginiai