Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Elektroniniame leidinyje „Darbo rinka skaičiais 2016“, kurį parengė Lietuvos darbo birža, pateikti pagrindiniai statistiniai duomenys apie šalies teritorinėse darbo biržose registruotus darbo ieškančius žmones, laisvas darbo vietas, suteiktas tarpininkavimo įdarbinant paslaugas ir įgyvendintas aktyvios darbo rinkos politikos priemones. Leidinyje skelbiami duomenys apie darbo jėgos pasiūlą ir paklausą 2015-2016 m., darbo rodiklius 2012-2016 m., kiek buvo nedirbančių gyventojų pagal darbinę veiklą, išsilavinimą ir profesinę kvalifikaciją bei amžių. Statistiniai duomenys pateikiami apie bedarbių struktūros pokyčius. Daug informacijos skaičiais – apie registruotą teritorinėse darbo biržose jaunimą.
Kūrybingam jaunimui – galimybė ir gauti darbo vietą, ir laimėti vertingus prizus. Iki kovo pabaigos jaunuoliai dar turi galimybę dalyvauti konkurse „Aš – geriausias“ – ne tik patobulinti savo prisistatymo darbdaviui įgūdžius, bet ir būti apdovanoti. Kaip prisistatyti darbdaviui, kad jis pastebėtų tave, neturintį daug patirties, bet norintį dirbti, siekti žinių ir karjeros? Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose vykstantis konkursas 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.
Renginio „Sužinok, kad gali!“ dalyviai
54 renginiai ir beveik tiek pat aplankytų Lietuvos miestų ir miestelių per pusmetį – taip galima pradėti pasakojimą apie Jaunimo garantijų viešinimui skirtus renginius „Sužinok, kad gali!“, kuriuose jau dalyvavo beveik 1,5 tūkst. jaunuolių. Dauguma jų sakė nesitikintys nieko ypatingo, tačiau dažnas po renginio pripažino, kad laikas nenuėjo veltui.
Solidarum
Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ vakar pakvietė valstybės institucijų ir darbdavių organizacijų atstovus į apskrito stalo diskusiją apie trūkstamų profesijų poreikį ir dirbančių užsieniečių padėtį Lietuvoje. „Solidarumo“ pirmininkė Kristina Krupavičienė atkreipė dėmesį į patvirtintą naująjį sąrašą profesijų, kurių labiausiai trūksta Lietuvoje. 2020 metais numatomas didelis – 10 tūkst. – informacinių technologijų specialistų trūkumas, todėl norima aptarti tokių darbuotojų parengimo klausimus. Taip pat apsvarstyti kitų darbuotojų darbo rinkoje socialines garantijas. „Darbo biržos trūkstamų profesijų sąrašas parengtas pagal darbo pasiūlos ir paklausos objektyvią stebėseną, atsižvelgus į išaugusį tam tikrų kvalifikuotų darbininkų poreikį“, – akcentavo Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė. – „Dėl darbuotojų trūkumo ir susidariusios įtampos darbo rinkoje Darbo birža analizavo, kodėl darbo ieškantys žmonės atsisako jiems pateikiamų pasiūlymų, ir pastebėjo, kad geresnės darbo sąlygos, lankstus darbo grafikas, atlyginimų dydis įtampą darbo rinkoje gerokai sumažintų“, – sakė LDB vadovė.
Lietuvos darbo birža skatina verslo plėtrą įmonių, kurios atsakingai ir tikslingai naudoja teikiamą valstybės pagalbą įdarbindamos darbuotojus. Socialinių įmonių statusas suteikiamas tik toms įmonėms, kurios kompleksinėmis priemonėmis ir nuolatinėmis veiklomis užtikrina neįgaliųjų užimtumą, laikosi socialiniai atsakingo požiūrio į įdarbintą žmogų ir suteiktą valstybės pagalbą jam įdarbinti. Viešojoje erdvėje socialinė įmonė „Hestas“, veikianti Šiauliuose, tendencingai pateikė duomenis visuomenei ir daro spaudimą netinkamai interpretuodama faktus.
technologijos
Vasarį darbdaviai pateikė tiek pat laisvų darbo vietų kaip ir sausį – 23,7 tūkst. Labiausiai darbo paklausa augo administravimo sekretorių, verslo paslaugų vadybininkų, grindų ir plytelių klojėjų, informacinių technologijų technikų, reklamos ir rinkodaros specialistų bei mūrininkų. Didžiausias poreikis išlieka logistikos ir paslaugų sektoriuose – sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai ir pardavėjai paklausiausi darbo rinkoje.
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, visoje ES nedarbo lygis šių metų sausio mėnesį siekė 8,1 proc. ir buvo žemesnis lyginant su 2016 m. gruodžio mėnesio duomenimis, kai sudarė 8,2 proc., o taip pat žemesnis nei prieš metus, 2016 m. sausio mėnesį, kuomet nedarbo lygis siekė 8,9 proc. Tai yra žemiausias nedarbas ES užfiksuotas nuo 2009 m. sausio mėn.

 Darbo rinka

Šių metų kovo 1 d. šalyje buvo 156,7 tūkst. darbo ieškančių žmonių – 10,7 tūkst. mažiau nei tuo pačiu metu pernai. Darbo biržoje registruoti asmenys sudarė 8,8 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nedirbančio jaunimo nuo 16 iki 29 metų buvo registruota 26 tūkst. – tai 5 proc. šios amžiaus grupės šalies gyventojų.

Per vasario mėnesį į teritorines darbo biržas darbo ieškodami  atėjo 20,5 tūkst. nedirbančių žmonių.  Darbo ieškantys žmonės vasarį galėjo rinktis iš beveik 24 tūkst. įvairių siūlomų darbų. Labiausiai darbo paklausa augo informacinių technologijų technikų, reklamos ir rinkodaros specialistų, verslo paslaugų vadybininkų,  administravimo sekretorių, grindų ir plytelių klojėjų bei mūrininkų.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai