Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Patvirtintas 2017 metais finansuojamų iš Užimtumo fondo lėšų vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektų sąrašas. Šiais metais numatyta įgyvendinti 98 projektus, įsteigti 433 naujas darbo vietas, panaudoti 5,23 mln. Eur valstybės paramos lėšų.
Narcizai
Kovą didesnė tikimybė buvo susirasti darbą – tai patvirtina daugiau nei ketvirtadaliu išaugęs darbo pasiūlymų skaičius – įregistruota 29,8 tūkst. laisvų darbo vietų. Šylant orams, ypač sujudo žemės ūkis ir statybos. Šiuose sektoriai augo darbuotojų poreikis – iš gausesnio darbo pasiūlymų skaičiaus geresnes galimybes rinktis turi judamųjų žemės ir miškų ūkio įrenginių operatoriai, miškų ūkio statybos darbininkai. Darbo rinkoje greičiausiai įsidarbinti gali pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, reklamos ir rinkodaros specialistai, virėjai, suvirintojai ir siuvėjai.
Renginių turas „Jaunimo garantijos – Sužinok, kad gali!“ baigėsi – iš Marijampolės simbolinis geltonasis autobusiukas išvyko dar praėjusių metų rugsėjo 7d., apkeliavo beveik visą Lietuvą, o paskutiniajam vizitui sustojo Kupiškyje. 60-yje renginių dalyvavo 1652 niekur nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai, kurie išklausė profesionalaus lektoriaus, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultanto Mindaugo Vidugirio paskaitų, dalyvavo interaktyviuose užsiėmimuose ir aplankė 60 šalies darbdavių. Visų renginių tikslas buvo vienas – padėti jaunam žmogui patikėti savo potencialu ir galimybėmis.
Šiandien ir rytoj Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje savivaldybių ir teritorinių darbo biržų atstovams pristatomas užimtumo didinimo programų rengimo ir finansavimo tvarkos projektas ir tariamasi, kaip ją galima būtų tobulinti, siekiant, kad ji būtų maksimaliai efektyvi, tačiau ir patogi savivaldai.
Internetas
Visi, tiek informacinių technologijų vartotojai, tiek ir norintys jais tapti, kviečiami dalyvauti „Interneto savaitės 2017“ renginiuose, vyksiančiuose visoje šalyje. Nuo kovo 27 d. prie „Interneto savaitės 2017“ jungiasi Lietuvos darbo biržos jaunimo darbo centrai, verslas, viešosios bibliotekos, mokyklos bei kitos organizacijos. Jaunimo darbo centruose vyks „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje savanorių parengti interaktyvūs mokymai, kurių metu jaunuoliai sužinos, kaip saugiai naudotis internetu, išgirs apie socialinę inžineriją, išmoks įvairių darbe naudingų pagrindinių įgūdžių, saugesnio interneto taisyklių iš jau dirbančių savo bendraamžių
Elektroniniame leidinyje „Darbo rinka skaičiais 2016“, kurį parengė Lietuvos darbo birža, pateikti pagrindiniai statistiniai duomenys apie šalies teritorinėse darbo biržose registruotus darbo ieškančius žmones, laisvas darbo vietas, suteiktas tarpininkavimo įdarbinant paslaugas ir įgyvendintas aktyvios darbo rinkos politikos priemones. Leidinyje skelbiami duomenys apie darbo jėgos pasiūlą ir paklausą 2015-2016 m., darbo rodiklius 2012-2016 m., kiek buvo nedirbančių gyventojų pagal darbinę veiklą, išsilavinimą ir profesinę kvalifikaciją bei amžių. Statistiniai duomenys pateikiami apie bedarbių struktūros pokyčius. Daug informacijos skaičiais – apie registruotą teritorinėse darbo biržose jaunimą.
Kūrybingam jaunimui – galimybė ir gauti darbo vietą, ir laimėti vertingus prizus. Iki kovo pabaigos jaunuoliai dar turi galimybę dalyvauti konkurse „Aš – geriausias“ – ne tik patobulinti savo prisistatymo darbdaviui įgūdžius, bet ir būti apdovanoti. Kaip prisistatyti darbdaviui, kad jis pastebėtų tave, neturintį daug patirties, bet norintį dirbti, siekti žinių ir karjeros? Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose vykstantis konkursas 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

 Darbo rinka

Kovo mėnesį augo įsidarbinimo galimybės: darbo biržos informacinėje sistemoje buvo registruota per 29 tūkst. darbo pasiūlymų, tai yra ketvirtadaliu daugiau negu vasarį. Didžiausias augimas, prasidedant pavasario sezonui, fiksuotas žemės ūkyje ir statybose.

Registruotų darbo neturinčių asmenų skaičius per mėnesį mažėjo 8,1 tūkst. - balandžio 1 d. šalyje buvo 148,6 tūkst. bedarbių, tai yra 8,3 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nedirbančio 16 - 29 metų amžiaus jaunimo buvo registruota 23,6 tūkst., tai yra 4,5 proc. šios amžiaus grupės šalies gyventojų.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai

Renginių nėra.