Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Naujausiame Lietuvos darbo biržos jaunimo situacijos darbo rinkoje naujienlaiškyje skelbiama, kad per pirmąjį šių metų pusmetį į Darbo biržą dėl darbo paieškos kreipėsi 37,2 tūkst. jaunų 16–29 m. asmenų. 2016 m. I pusm. jų buvo 39,0 tūkst. – besikreipiančiųjų sumažėjo 1,8 tūkst. Mažėjo ir ilgalaikis jaunimo nedarbas, išaugo norinčių dirbti savarankiškai skaičius.
Konferencija
Nuo kitų metų spalio Lietuvos darbo birža kartu su teritoriniais vienetais taps Užimtumo tarnyba. Šiuo metu vyksta pasirengimas struktūriniams pokyčiams. Juos įgyvendinant bus mažinamas administracinis aparatas ir labiau susitelkiama į efektyvų bendradarbiavimą su darbo ieškančiaisiais bei darbdaviais, šiandien spaudos konferencijos metu pristatė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.
Naujausiame Lietuvos darbo biržos naujienlaiškyje skelbiama, kad per septynis šių metų mėnesius įregistruota 144,1 tūkst. bedarbių – tai 0,5 proc. mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį, o 58 proc. visų laisvų darbo vietų registravo paslaugų sektoriaus darbdaviai, iš kurių beveik kas trečia darbo vieta - prekyboje. Kas ketvirtą – penktą darbo pasiūlymą pateikė pramonės įmonės, statybos – 14,3 proc.
Atrask save
Jaunimas kartais sunkiai apsisprendžia, ką daryti su savo karjera, ko siekti ir ką rinktis. Jaunimo garantijų projektas „Atrask save“ siūlo didelę paslaugų įvairovę visiems darbo, mokymosi ir praktikos galimybių ieškantiems jauniems žmonėms, tiek registruotiems, tiek nesilankantiems darbo biržoje. Antrus metus vykstančiame projekte iki liepos mėnesio jau dalyvavo 20,7 tūkst. (iš jų – 18,7 tūkst. registruoti Darbo biržoje) jaunuolių, kurie mokymuose įgijo papildomų gebėjimų ir kompetencijų – išmoko efektyviai save pristatyti darbo paieškos ir darbo situacijose bendraujant su potencialiais darbdaviais, valdyti konfliktus ir stresines situacijas bei susipažino su regiono įmonėmis. Užimtumo priemonės pasiūlytos 8 tūkst. dalyvių, naujas profesijas įgyti pasiryžo 842 jaunuoliai, pasirinkę neformalų profesinį mokymą ir įsidarbino 4,6 tūkst. projekto dalyviai.
Diplomuotas
Vidurvasarį universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų absolventai suintensyvino darbo paieškas – liepą jų įsiregistravo 2 tūkst. – 0,7 tūkst. mažiau nei pernai. Daugiausiai – 51 proc. baigusių profesines mokyklas. Kas trečias įregistruotas absolventas buvo įgijęs aukštąjį universitetinį ir beveik 20 proc. – aukštąjį neuniversitetinį (koleginį) išsilavinimą. Tarp jų dominuoja teisės, kineziterapijos, buhalterinės apskaitos, medicinos ir socialinio darbo mokymo programas baigę jaunieji specialistai.
Darbo birža teikia paramą jaunimui verslo pradžios idėjoms įgyvendinti bei pirmajai savo darbo vietai sukurti. Jau 435 jaunuoliai iki 29 metų dirba savarankiškai arba pradėjo savo įmonių steigimo procedūras. Architektė, žemėtvarkininkė, fotografė, keramikė, multimedijos, interjero dizaineriai, garso režisierius, baristos, dantų technikas, geodezininkas, stalius, automobilių mechanikai, mikroautobuso vairuotojas – šias ir kitas profesijas pasirinkę jaunieji verslininkai džiaugiasi savo veikla. Lankstinuke turinčiam verslo idėjų jaunimui pateikiama informacija apie galimybę dalyvaujant savarankiško užimtumo rėmimo priemonėje gauti subsidiją susikurti sau darbo vietą.
JGI
Kviečiame socialinius partnerius – darbdavių, savivaldybių įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovus dalyvauti projekto „Atrask save“ veiklų kokybės stebėsenos procese – viešumui ir skaidrumui didinti. Lietuvos darbo birža, įgyvendindama projektą „Atrask save“, jaunimui siūlo jų poreikius atitinkančias paslaugas, kurias įsigijo iš dešimties skirtingų mokymus ir konsultacines paslaugas teikiančių paslaugų teikėjų.

 Darbo rinka

Rugpjūčio 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 134,1 tūkst. bedarbių, tai yra 7,6 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nedirbančio 16 - 29 metų amžiaus jaunimo buvo registruota 21,6 tūkst. arba 4,3 proc. šios amžiaus grupės šalies gyventojų.

Liepos mėnesį Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo registruota 29,8 tūkst. darbo pasiūlymų. Liepą greičiausiai įsidarbinti pavyko virėjams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, dažytojams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai

Renginių nėra.