Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Seminaras
Naujovės pagal naująjį klientų aptarnavimo modelį reaguojant į darbo rinkos poreikius – sutrumpėjo klientų eilės ir laukimo pas specialistą laikas, darbdaviams greičiau pasiūlomi pretendentai užimti laisvas darbo vietas. Pradėjus taikyti išsamų asmens įsidarbinimo galimybių vertinimą pagal standartizuotą klausimyną, tiksliau įvertinami asmens poreikiai ir parenkamos efektyvesnės paslaugos ir priemonės. Šie pokyčiai turi teigiamos įtakos veiklos kokybės pažangai. Tai parodė pusmečio stebėsena, kurios rezultatai aptarti vykusiame susitikime su naująjį modelį taikančių klientų aptarnavimo skyrių darbuotojais. „Permainos aptarnavime siejamos su organizacijoje diegiamomis naujomis vertybėmis, orientuotomis į kokybišką bendravimą su klientais, empatiją, atsakingumą ir atvirumą. Esminis ypatumas – darbo biržoje apsilankęs žmogus turi jaustis patogiai ir gauti visą reikalingą pagalbą įsidarbinant, – akcentavo Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė. Anot LDB vadovės, kryptingai siekdami aptarnavimo kokybės jau matomi teigiami poslinkiai modelio aprėptose teritorijose, todėl jį numatome taikyti ir visoje šalyje.
Virėjos
Daugiau kaip 2,6 tūkst. jaunuolių dalyvauja projekte „Naujas startas“, skirtame nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui. Į šį projektą ateina norintys greičiau dirbti jaunuoliai po Jaunimo garantijų iniciatyvos pirminės intervencijos projekto „Atrask save“ veiklų. Įgiję naujas kvalifikacijas ir darbo patirties tiesiogiai darbo vietose nuolatinį darbą jau turi 337 jaunuoliai.
Klaipėdoje
Klaipėdoje vykusiame Lietuvos darbo biržos ir teritorinių darbo biržų direktorių bei įdarbinimo konsultantų susitikime aptarta, kaip Darbo biržos paslaugas labiau priartinti prie klientų – darbo ieškančių žmonių ir darbdavių – poreikių. Pagrindinis renginio tikslas – suderinti tiek vadovaujančios, tiek klientus aptarnaujančios grandžių požiūrius, kad Darbo biržos pokyčius visų pirma inicijuoja klientų lūkesčiai. „Bet kurioje mūsų veiklos grandyje pirmiausia turime galvoti apie žmogų, kuriam ir dirbame. Viena svarbiausių įstaigos vertybių laikome empatiją – įsijautimą į kliento situaciją, jo vidinę būseną. Pagarba kiekvienam į Darbo biržą atėjusiam klientui, jo poreikių identifikavimas ir paslaugos, dėl kurios jis kreipėsi, suteikimas yra svarbiausia mūsų siekiamybė“, – teigė Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.
Prognozė
Lietuvos darbo birža pristato 2017 metų darbo rinkos prognozę, kuri parengta bendradarbiaujant su šalies darbdaviais – apklausus 4,4 tūkst. įmonių, kuriose dirba 253 tūkst. dirbančiųjų. Jos tikslas – padėti darbo ieškantiems žmonėms kryptingai apsispręsti planuojant karjerą, priimant sprendimus dėl profesinio rengimo ar perkvalifikavimo ir įvertinti darbo pasiūlos ir paklausos pokyčius.
Kirpėja
Metų pradžioje savarankišką veiklą pradėjusių pagal verslo liudijimus padaugėjo 79 proc. (1,8 karto) – per 8,5 tūkst. registruotų darbo ieškančių žmonių dirbs individualiai. Ši veikla populiaresnė tarp vyresnio amžiaus žmonių: kas trečias – ketvirtas (29 proc.) ją pasirinkęs – nedirbantis, vyresnis kaip 50 metų amžiaus, o jaunimas iki 29 metų sudaro mažiau nei 15 proc. Tarp asmenų, įsigijusių lengvatinius verslo liudijimus, dominuoja kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliarumų, prekybos ne maisto produktais, statybos baigimo apdailos ir valymo, variklinių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto, specialiųjų statybos darbų, darbužių siuvimo ir taisymo veiklos.
Paroda
Tradiciškai Jaunimo darbo centro stendas veikia tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“, kuri vyksta vasario 2-4 dienomis. Šiais metais stendo lankytojų laukia profesionalų konsultacijos, interaktyvios veiklos, staigmenos ir žaidimai. Parodoje jaunuoliai pirmą kartą išgirs ir darbo rinkos prognozę ateinantiems metams bei pamatys įsidarbinimo galimybių barometrus.
PES
ES valstybinių užimtumo tarnybų tinklas, kuriam taip pat priklauso Norvegija ir Islandija, pristatė metinę veiklos ataskaitą, kurioje išsamiai apžvelgiamas 2016 m. veiklos programos įgyvendinimas, tinklo įvykiai ir renginiai, tarnybų veiklos vertinimas, naujų darbo grupių (dėl Socialinio ramsčio politikos įgyvendinimo) suformavimas ir ateities gairės.

 Darbo rinka

Šių metų vasario 1 d. šalyje buvo 155 tūkst. darbo ieškančių žmonių – 14,2 tūkst. mažiau nei tuo pačiu metu pernai. Darbo biržoje registruoti asmenys sudarė 8,7 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Nedirbančio jaunimo nuo 16 iki 29 metų buvo registruota  25,5 tūkst. – tai 4,9 proc. šios amžiaus grupės šalies gyventojų.

Per sausio mėnesį į teritorines darbo biržas darbo ieškodami  atėjo 26,9 tūkst. nedirbančių žmonių, tai yra 6 tūkst. daugiau negu paskutinį praėjusių metų mėnesį.  Darbo ieškantys žmonės sausį galėjo rinktis iš daugiau nei  23,7 tūkst. įvairių siūlomų darbų. Darbdaviai įregistravo 771 daugiau darbo pasiūlymų nei prieš mėnesį.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai

Renginių nėra.