Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

jaunimas
Pastaruosius metus kryptingai mažinant jaunimo nedarbą Lietuvoje nedirbančių jaunuolių skaičius sumažėjo beveik dvigubai – nuo 55 tūkst. ekonominės krizės laikotarpiu 2011 metais iki 24,9 tūkst. 2016 metų gegužės 1 d. Jaunuolių užimtumo augimą sąlygojo ne tik didėjanti darbo paklausa, bet ir Lietuvos darbo biržos taikomos užimtumo rėmimo priemonės bei įgyvendinamos ESF projektų veiklos.
Jaunimas
Teritorinėse darbo biržose registruotiems asmenims atsirado kur kas daugiau įsidarbinimo galimybių: balandžio pabaigoje Lietuvos darbo birža pasirašė bendradarbiavimo sutartį su laikinojo įdarbinimo paslaugas teikiančia bendrove „Headex Group“.
LDB darbuotojai.
Darbo birža per 25 veiklos metus Nepriklausomoje Lietuvoje tapo patikimu partneriu darbo rinkoje, suteikusiu daugiau nei 25 mln. konsultavimo ir tarpininkavimo įdarbinant paslaugų nedirbantiems žmonėms. Gegužės 20 dieną Raudondvaryje vykusioje konferencijoje apžvelgta darbo biržos sistemos raida ir perspektyvos bei pagerbti darbuotojai.
Konsultantė.
Pirmieji pabėgėliai jau Lietuvoje ir svarbiu klausimu tampa jų integravimas į darbo rinką ir visuomenę. Atsižvelgiant į laukiančius iššūkius, Lietuvos darbo birža iš anksto rengėsi ir numatė, kaip dirbs su atvykusiais į mūsų šalį pabėgėliais ir jau integruoja svetimšalius į darbo rinką. Jiems, kaip ir darbo ieškantiems mūsų šalies gyventojams, teikiamos darbo rinkos paslaugos – psichologo konsultavimo, profesinio orientavimo ir konsultavimo, esant poreikiui – profesinio mokymo, subsidijuojamo įdarbinimo ir kt. priemonės. Kiekvienam darbo ieškančiam pabėgėliui sudaromas individualus užimtumo veiklos planas, kad jis greičiau įsitvirtintų Lietuvos darbo rinkoje.
Sezoniniai
Balandį situacija šalies darbo rinkoje buvo palankesnė norintiems įsidarbinti. Lietuvos darbo biržos duomenų registre – 33,5 tūkst. tūkst. darbo pasiūlymų. Tai 3,5 tūkst. daugiau nei kovą. Darbo jėgos poreikis labiausiai didėjo statybose. Vis dar stebimas paklausos augimas žemės ūkyje. Vasaros sezonui pradėjo ruoštis ir paslaugų sektoriaus darbdaviai: laisvų darbo vietų skaičius augo meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo, prekybos ir apgyvendinimo bei maitinimo sektoriuose.
Akcija
Vasarą daugeliui moksleivių norisi susirasti darbą – užsidirbti savo svajotam daiktui ar kelionei, įgyti patirties savanoriaujant. Nuo gegužės iki birželio pabaigos šalies jaunimo darbo centruose vykstanti akcija „Atvirų durų dienos“ mokiniams“ kviečia apsilankyti konsultaciniuose renginiuose. Čia jie sužinos, kaip ir kur ieškoti darbo, susipažins su darbo rinkos specifika ir sezoninio darbo pasiūlymais. Šių metų akcijos naujiena – Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno teritorinių darbo biržų paskelbta iniciatyva „Vasaros darbas 2016“. Jos metu mokiniai ir studentai bus kviečiami dirbti sezoninius darbus Palangoje.
Visoje šalyje veikia 50 teritorinių darbo biržų klientų aptarnavimo skyrių, iš jų – beveik 30-yje žmonėms su negalia sudarytos visos galimybės jaustis komfortiškai – įrengtos neįgaliesiems skirtos automobilių parkavimo aikštelės, sutvarkytas išorinis patekimas į pastatus ir viduje įrengtos sanitarinės patalpos, o regėjimo negalią turintys asmenys – aklieji ir silpnaregiai viduje gali judėti patogiai.

 Darbo rinka

Auga darbo jėgos paklausa ir mažėja nedarbas

Balandį darbdaviai registravo 33,5 tūkst. laisvų darbo vietų, kas yra apie 11,6 proc. daugiau negu kovą. Labiausiai darbo pasiūlymų skaičius augo statybose. Vis dar stebimas paklausos augimas žemės ūkyje. Vasaros sezonui pradėjo ruoštis ir paslaugų sektoriaus darbdaviai: labiausiai darbo jėgos poreikis augo meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo, prekybos bei apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose.

Didėjant  įsidarbinimo galimybėms registruotas nedarbas šalyje mažėjo, per balandį bedarbių dalis tarp darbingo amžiaus gyventojų sumažėjo nuo 8,9 iki 8,3 proc. Lietuvos darbo biržos duomenimis šių metų gegužės 1 d. šalyje buvo registruota 150,4 tūkst. bedarbių.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai

Renginių nėra.