Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Akimirka iš seminaro.
Kopenhagoje praėjusią savaitę Europos valstybinės užimtumo tarnybos diskutavo tvaraus užimtumo klausimais. Šia tema Europos Komisija pirmą kartą organizavo tarpusavio mokymus, kuriuose buvo pasidalinta patirtimi ir įžvalgomis siekiant ne tik įdarbinimo, bet ir tvaraus užimtumo.
Diskusija
Atvirai diskusijai ,,Tvaraus užimtumo skatinimas“ pirmą kartą Lietuvos darbo biržoje buvo pakviestos mokslinių tyrimų institucijos, privačios personalo atrankos ir įdarbinimo agentūros. Kaip geriau organizuoti darbo ieškančių žmonių įdarbinimą ir profesinį mokymą? Į ką orientuotis rengiant darbo rinkai reikalingus darbuotojus, kokios kompetencijos būtinos ateityje norint išsilaikyti darbo rinkoje?
JDC atidarymo akimirka Raseiniuose
Nuo šiol Raseiniuose gyvenantiems moksleiviams, niekur nedirbantiems ir nesimokantiems jaunuoliams ieškoti darbo ar planuoti savo karjerą bus paprasčiau – šiandien čia atsidarė Jaunimo darbo centras. Kauno apskrityje tai 5-asis JDC, jau anksčiau jie veikė Kaišiadoryse, Jonavoje, Kėdainiuose ir Kaune. Visoje Lietuvoje aktyviai veikiančiuose centruose dirbantys specialistai konsultavimo bei kitas paslaugas jaunimui teikia nemokamai, tam net nereikia būti užsiregistravus Lietuvos darbo biržoje.
Apdovanojimai
Šiandien Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre vykusioje netradicinėje konferencijoje, pagerbti šalies geriausi Jaunimo garantijų koordinatoriai ir aktyviausi dalyviai. Tai nauja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei socialinių partnerių tradicija, siekiant apdovanoti žmones, labiausiai prisidėjusius prie sėkmingo Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo. Į Jaunimo garantijų iniciatyvos projektus „Atrask save“ ir „Naujas startas“, kuriuose gali dalyvauti visi nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai iki 29 metų amžiaus, per šių metų 10 mėn. jau įsitraukė beveik 9 tūkst. jaunuolių. Iš jų daugiau nei 1 tūkst. nebuvo įsiregistravę darbo biržoje. Planuojama, jog iki 2018 m. intensyvią pagalbą integruotis į darbo rinką ar įgyti tolesnį išsilavinimą gaus daugiau nei 35 tūkst. jaunų žmonių.
Eures
EURES nacionalinio koordinavimo skyrius lapkričio 15-16 dienomis kviečia apsilankyti renginiuose „Europos darbo dienos 2016“, kurie vyks Vilniuje ir Kaune. Čia dalyviai galės ne tik išgirsti atsakymus į sau rūpimus klausimus darbo užsienyje temomis, bet ir turės puikią progą su specialistais pasikonsultuoti dėl nedarbo socialinio draudimo išmokų eksporto ir darbo stažo patvirtinimo grįžusiems į Lietuvą asmenims.
JGI renginio dalyviai Mažeikiuose
„Sužinok, kad gali!“, – sako Jaunimo garantijų iniciatyvos šūkis, visos Lietuvos jaunuolius kviečiantis užsukti į 60 šalyje vykstančių renginių. Lietuvos darbo biržos ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamo turo tikslas – pasiekti kuo daugiau nesimokančių ir niekur nedirbančių jaunų asmenų, pabendrauti su jais, atsakyti į kylančius klausimus ar tiesiog padrąsinti – patirtis rodo, kad kartais užtenka ir tiek.
Namai
Lietuvos darbo biržos duomenimis, prasidedant šildymo sezonui, kelis kartus išaugo garo variklių ir katilų operatorių poreikis. Taip pat spalį dideles įsidarbinimo galimybes turėjo pardavimų vadybininkai, mūrininkai ir dažytojai. Tačiau apskritai baigiantis rudens sezonui, darbuotojų paklausa sumažėjo – darbdaviai per mėnesį įregistravo 29,2 tūkst. laisvų darbo vietų – 5,3 tūkst. mažiau nei rugsėjį. Darbo pasiūlymų skaičius labiausiai smuktelėjo pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojams, statybininkams, mechanikos inžinieriams ir virėjams.

 Darbo rinka

Lapkričio 1 d. Lietuvos darbo biržos duomenimis šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 130,1 tūkst. bedarbių – tai beveik 20 tūkst. mažiau negu tuo pačiu metu pernai.  Bedarbiai sudarė 7,3 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų.

Per spalio mėnesį teritorinių darbo biržų specialistai padėjo sugrįšti į darbo rinką  27,8 tūkst. darbo ieškančių žmonių. Nuo metų pradžios į darbo  rinką sugrąžinta 271 tūkst.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 

 

 Renginiai

Renginių nėra.