Kaip ieškoti darbo Europoje? 

Prieš pradedant ieškoti darbo svarbu suvokti, kad susirasti jį užsienyje ne visada yra lengviau nei Lietuvoje. Tačiau kai kurie Europos darbo rinkos sektoriai gali pasiūlyti daug daugiau galimybių, pvz., paslaugų sektorius su darbo vietomis viešbučiuose ir viešojo maitinimo įstaigose bei klientų aptarnavimo srityje, sveikatos apsaugos sektorius, turizmas ir statybos. Be to, daug sezoninių darbų būna ir žemės ūkyje.

Bet Jums reikia žinoti, kad atskiruose Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių (Lichtenšteinas, Islandija, Norvegija) regionuose įsidarbinimo galimybės yra labai skirtingos. Darbo rinka šiais laikais gali labai greitai pasikeisti.

Geriausias būdas tinkamai pasirengti – kuo daugiau sužinoti apie pasirinktą šalį, nacionalinę ir regioninę darbo rinką, kultūrinius skirtumus, gyvenimo ir darbo sąlygas.

Patogus būdas ieškoti darbo - naudojantis EURES paslauga. EURES – tai įsidarbinimo Europoje paslaugos, kurias teikia Europos Komisijos finansuojamas Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklas.

Jeigu kurios nors ES valstybės narės darbdaviai pageidauja darbuotojų iš kitų ES (EEE) šalių, jie gali paskelbti darbuotojų paiešką Europos laisvų darbo vietų portale (European Job Mobility Portal), kurio internetinis adresas yra http://ec.europa.eu/eures. Šiame portale jūs galite ieškoti laisvų darbo vietų bei pasiūlymų, gauti informaciją apie gyvenimo ir darbo sąlygas, mokymosi galimybes, darbo rinką ir kt.

Jeigu norite pateikti informaciją apie save, galite įvesti savo gyvenimo aprašymą (CV) į informacijos apie ieškančius darbo asmenis duomenų bazę (CV-online database: EURES CV-Search).

Papildomos informacijos visada galite rasti ir Lietuvos darbo biržos tinklalapyje adresu www.ldb.lt/eures.

Be to, visada galite kreiptis į savo teritorinės darbo biržos specialistus patarimo. Kiekvienoje teritorinėje darbo biržoje dirba EURES konsultantai. Kontaktus kaip su jais susisiekti rasite čia.

EURES paslaugos teikiamos nemokamai.

DAUGIAU DARBO UŽSIENYJE PAIEŠKOS GALIMYBIŲ

Užsienio valstybinės įdarbinimo tarnybos

Informacijos apie laisvas darbo vietas ir gyvenimo bei darbo sąlygas galite rasti užsienio šalių internetiniuose puslapiuose. Naudingos informacijos ir nuorodų ieškokite šiais adresais: www.ldb.lt ir http://ec.europa.eu/eures.

Aklas kreipimasis

Aklas kreipimasis į įmones tampa vis plačiau naudojamos. Kartais kai kurios įmonės turi savo internetinius tinklalapius, kuriuose yra ir darbuotojų paieškos puslapis, leidžiantis pateikti prašymus bei gyvenimo aprašymus elektronine forma.

Siūloma susirasti kuo daugiau informacijos apie jus sudominusią įmonę, nes sėkmė gauti darbą joje gali priklausyti nuo to, kaip jūs sugebėsite pademonstruoti savo tinkamumą jų reikalavimams ir struktūrai.

Prašymą turėtumėte išdėstyti laiške, kuriame aprašytumėte turimą kvalifikaciją ir įgytą patirtį bei pagrįstumėte savo norą dirbti toje įmonėje.

Darbo paieška vietoje

Galimybė praleisti šiek tiek laiko jūsų pasirinktoje valstybėje būtų idealus variantas susipažinti su šalimi ir vietoje ieškoti darbo.

Būdami ES piliečiais jūs turite teisę vykti į kitą ES (EEE) valstybę ir 3 mėn. ieškoti darbo neturėdami leidimo gyventi.

„Jeigu jūs šiuo metu nedirbate ir norite ieškoti darbo kitoje ES (EEE) šalyje, jūs galite 3 mėnesiams persivesti nedarbo socialinio draudimo išmoką į tą šalį, kurioje ketinate apsistoti. Tačiau turite žinoti, kad galioja nustatytos nedarbo socialinio draudimo išmokų pervedimo taisyklės ir griežtos sąlygos, todėl jums reikėtų kreiptis į teritorinę darbo biržą dėl U2 dokumento išdavimo. Daugiau informacijos apie nedarbo socialinio draudimo išmokos eksportą rasite čia.

Informacija atnaujinta: 2018.01.10 09:44